Wiadomości z Mysłowic

Trudności ze znalezieniem pracy w Mysłowicach? O tym dlaczego warto wyjechać do Krakowa

  • Dodano: 2021-05-28 10:30

Choć niewielkie miasta mają swój urok i zapewniają spokój osobom, które cenią sobie w życiu codziennym, dają znacznie mniej możliwości rozwoju, jeśli chodzi o karierę zawodową. Wówczas wiele osób staje przed dylematem czy opuszczać swoją oazę spokoju, czy też pozostać w mniej jednak pogodzić się niższymi zarobkami. Niewielu jednak wie, że spokojne miasto można śmiało połączyć z dobrze płatną pracą w większej aglomeracji miejskiej. Jak to zrobić?

Praca biurowa w Krakowie - dojazdy z Mysłowic

Doskonałą decyzją, która pozwoli nam pozostać w swoim wymarzonym niewielkim mieście, a przy tym połączyć ją z dobrze płatna praca, jest postawienie na dojazdy o pobliskiego, większego miasta. W przypadku Mysłowic jest to Kraków. Dzieli je zaledwie 70 kilometrów, co oznacza jedynie godzinną trasę. Praca biurowa Kraków może być również wykonywaną w formie zdalnej. Wielu pracodawców zaczyna doceniać ten rodzaj pracy, który generuje niższe koszty związane z zapewnieniem odpowiedniego stanowiska swojemu pracowników. Z kolei sam pracownik nie musi dojeżdżać już nigdzie - w przypadku pracy biurowej zazwyczaj wystarcza sam komputer dostęp do internetu. Jeśli czujesz, że może być to forma pracy idealna dla Ciebie koniecznie zapoznaj się z ofertami pracy dostępnymi w serwisach ogłoszeniowych.

Cechy, jakie powinien mieć dobry pracownik biurowy zdalny

Choć zdalna praca biurowa jawi się jako kopalni samych zalet, nie zawsze tak jest. Nie sprawdzi się ona w przypadku wszystkich pracowników. Problem z zaadaptowaniem do nowego trybu pracy będą mieć osoby, które cenią sobie towarzystwo współpracowników. Nawet wideokonferencje nie są w stanie zastąpić wypadu na lunch czy po prostu luźnej pogawędki z osobą pracującą przy biurku znajdującym się obok nas. Zdalny pracownik biurowy musi również pamiętać o odpowiednim gospodarowaniu czasem. Wbrew pozorom krótka przerwa w pracy na umycie naczyń czy zrobienie prania wcale nie będzie taka zbawienna dla naszej psychiki. Jedyne, na co może wówczas liczyć pracownik zdały to rozdrażnienie w powodu nie wyrabiania się z terminem. Jeśli niedługo czeka Cię pierwszy dzień pracy na stanowisku zdalnego pracownika biurowego, koniecznie wydziel odpowiednie ramy czasu na pracę, obowiązki domowe i odpoczynek. Tylko równowaga pomiędzy tymi trzema sferami naszego życia, jest w stanie zapewnić nam efektywną pracę z domu czy kawiarni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.