Wiadomości z Mysłowic

Ubezpieczenia Motor Trade, dobre rozwiązanie dla osób pracujących z autami

 • Dodano: 2016-01-30 10:00

Czym jest Motor Trade Insurance?

Motor Trade Insurance jest ubezpieczeniem, które obejmuje osobę pracującą w zawodzie, w którym konieczne jest użytkowanie i kontakt z wieloma pojazdami, nie zaś same pojazdy. Posiadacz takiego ubezpieczenia ma znacznie większą swobodę i możliwości pracy z wieloma pojazdami w tym samochodami osobowymi, dostawczymi i ciężarowymi, motocyklami itp.

Do kogo jest skierowane Motor Trade Insurance?

Polisa taka jest doskonałym rozwiązaniem dla osób prowadzących serwisy, warsztaty naprawy pojazdów mechanicznych, myjnie oraz ich pracowników. Chroni od bezpośredniej odpowiedzialności finansowej za straty jakie mogłyby nastąpić w czasie pracy, zarówno na terenie przedsiębiorstwa, jak i na drogach. Jeszcze bardziej na takim ubezpieczeniu mogą skorzystać pracownicy parkingowi np. obsługujący i parkujący auta gości hotelowych lub duże garaże, w których parkowaniem aut zajmuje się zatrudniony do tego celu personel. Ważnymi beneficjentami takiego ubezpieczenia są jednak osoby zajmujące się zawodowo sprzedażą i obrotem pojazdami, zarówno w pełnym, jak i w niepełnym wymiarze godzin pracy, ponieważ ubezpieczenie daje im m.in. ochronę w czasie prowadzenia testów różnych pojazdów, jazd pokazowych z klientami, przechowywania aut, transportu drogowego lub bezpośrednich dostaw pojazdów do odbiorców lub ich odbioru np. w celu przeprowadzenia do warsztatu czy serwisu.

Gdzie można zawrzeć takie ubezpieczenia?

Ubezpieczenia dla osób pracujących w branżach związanych z motoryzacją oferuje The Insurance Factory. Firma ta ma w swojej ofercie produkty Motor Trade Insurance, które pokrywają szeroki wachlarz potrzeb klientów. Firma, założona w 1974 roku, ma długoletnie doświadczenie na rynku samochodowym, oferując konkurencyjne i dostosowane do potrzeb klienta warunki ubezpieczenia oraz korzystne ceny na swoje usługi. Ubezpieczenia Motor Trade Insurance oferowane są w tej firmie od ponad 25 lat. Szczegóły dostępne na stronie https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance/. Ubezpieczenia Motor Trade Insurance w The Insurance Factory pozwalają na zredukowanie kosztów związanych z ochrona nawet o 50 procent w stosunku do rozwiązań oferowanych przez konkurencję. Na Motor Trade Insurance skorzystają osoby w wieku powyżej 25 lat, ponieważ, decydując się na to ubezpieczenie, mogą one sporo zaoszczędzić. Ochrona ubezpieczeniowa Motor Trade może być połączona z ochroną przedsiębiorstwa (tzw. Combined Motor Trade Insurance), które zapewnia dodatkową ochronę terenu przedsiębiorstwa, posiadanych maszyn i narzędzi, pojazdów, a nawet pieniędzy obejmując także tych przedsiębiorców, którzy praca swojej firmy kierują z domu.

Komentarze (5)    dodaj »

 • iza

  Ciekawe rozwiązanie, jednak dziw bierze dlaczego niewiele osób z niego właśnie korzysta...

 • wojtek

  Przypadkiem trafiłem na ten artykuł. Ciekawy :)

 • ralfik

  Ciekawy artykuł.

 • rafal

  Czytam artykuł i dochodzę do wniosku, id oczywiście mam możliwość skorzystania z ciekawego rozwiązania i doczekać uchronić nią swojego komisu od zbędnych wydatków, w przypadku szkody.

 • kasia

  Bardzo ciekawe rozwiązania, z których bym skorzystała, jeżeli bym wiedziała wcześniej. Niestety już nie prowadzę swojego warsztatu samochodowego, więc będzie to dla mnie informacja na przyszłość :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.