Wiadomości z Mysłowic

Ubezpieczenie sportowe dla dzieci - co musisz wiedzieć?

  • Dodano: 2020-03-12 14:30

Dzieci uczęszczają na wiele zajęć dodatkowych. Wśród nich, wielu uprawia sport. Z tego powodu, bezpieczeństwo młodego człowieka jest podwójnie ważne. Pociecha jest narażona na kontuzję a jej skutki mogą być widoczne przez całe życie. Dlatego warto zadbać o dodatkową polisę, która pomoże powrócić dziecku do pełnej sprawności i oddać je pod opiekę specjalistów.

Sport a ubezpieczenia szkolne

Wypadek dziecka może wyłączyć je z ćwiczeń przez długotrwałe leczenie i późniejszą rehabilitację. Przeważnie wiąże się to ze sporym obciążeniem finansowym dla rodziców. Pierwszą ochroną jest wykupienie szkolnego ubezpieczenia NNW. Jednak w takich przypadkach, taka polisa nie chroni najmłodszych w odpowiedni sposób, ponieważ niska składka ma zachęcić wszystkich opiekunów do zakupu ubezpieczenia. Sprawdź, co musisz wiedzieć na temat ubezpieczenia w sporcie: http://ubezpieczenie24.org/category/ubezpieczenia-w-sporcie/.

Wykupienie polisy w szkole nie przeszkadza w tym, aby dodatkowo chronić dziecko, uprawiające sport. Wystarczy przejrzeć oferowaną przez placówkę edukacyjną umowę i zobaczyć, czy chroni ona potomka także w wolnym czasie. Jeśli tak nie jest, warto zastanowić się nad kupnem dodatkowego ubezpieczenia.

Polisy NNW charakteryzują się tym, że są w niej podane dane jednej osoby i w razie potrzeby można korzystać z dowolnej liczby ubezpieczeń. Oznacza to, iż w razie wypadku, otrzyma się odszkodowanie z każdego towarzystwa.

Dodatkowe ubezpieczenie jest szczególnie ważne, gdy dziecko uprawia sport wysokiego ryzyka. Przeważnie polisy szkolne nie zawierają takiego punktu. Wtedy obowiązkiem rodzica jest wykupienie takiej usługi.

Ubezpieczenie przez internet

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje zawarcie umowy przez internet. Zainteresowany może w łatwy sposób sprawdzić, jakie usługi zawiera dany pakiet i wybrać najodpowiedniejszy dla swojego dziecka. Taką polisę można zawrzeć w dowolnym czasie. Wystarczy tylko posiadać dostęp do internetu. Należy tylko wypełnić wniosek online i dokonać płatności a wszystkie dokumenty potwierdzające zostaną przesłane na wskazany adres e-mail.

Polisa zaczyna działać już następnego dnia po opłaceniu składki. Jest to bardzo dobra oferta, ponieważ rodzic w każdej chwili ma wgląd do polisy i jej warunków. Już w momencie, gdy dziecko odniesie kontuzję, może złożyć wniosek o wypłatę ubezpieczenia oraz przesłać niezbędne załączniki, np. wyniki badań. Polisa chroni dziecko przez cały czas, niezależnie od miejsca, w którym przebywa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.