Wiadomości z Mysłowic

Wózek wielofunkcyjny 3w1 oraz 2w1. Który wariant wybrać?

  • Dodano: 2019-10-28 12:15

Wózek wielofunkcyjny zarówno ten w konfiguracji 3w1 jak i 2w1 znajduje się w ofercie niemalże każdego sklepu z akcesoriami dla dzieci. Właśnie dlatego warto zapoznać się z tymi rozwiązaniami i dowiedzieć się na co zwrócić uwagę podczas zakupu. 

Wózek wielofunkcyjny 3w1 i 2w1 – nazewnictwo

Na samym wstępie warto wyjaśnić jakie zachodzą różnice między wózek wielofunkcyjnym 3w1, a tym 2w1. Przede wszystkim różnią się one tym, że 3w1 składa się z większej ilości elementów. Mowa tutaj o gondoli, spacerówce, a także nosidle, które traktowane jest także jako fotelik samochodowy. Z kolei 2w1 zostało okrojone o ten ostatni wymieniony element. 

Wózek wielofunkcyjny 3w1 i 2w1 – zalety i wady

Z całą pewnością wózek wielofunkcyjny 3w1 jest rozwiązaniem dla rodziców, którzy jednym zakupem chcą zapewnić sobie skompletowanie sporej części wyprawki. Tym, którzy nie mają ochoty osobno szukać fotelika samochodowego. Wózek0wielofunkcyjny  3w1 tak samo jak 2w1 są opcjami dla tych, którzy nie chcą po upływie niecałego roku znowu poszukiwać wózka, tym razem spacerowego. Gdy kupią 3w1 lub 2w1 mogą przenieść pociechę właściwie w każdym momencie z gondoli do spacerówki, ponieważ będzie ona już na nich czekała. Z zakupem może być problem, ponieważ trzeba pojeździć, poszukać, znowu analizować oferty, sprawdzać poziom bezpieczeństwa. Wybierając modele wielofunkcyjne to wszystko załatwia się tylko jeden raz. Minusy? Te wynikają niestety z niewiedzy rodziców. Mowa tu bowiem o tym, że wiedzą oni czy dana spacerówka będzie wygodna dla ich dziecka i czy dobrze dopasuje się do jego gabarytów. Muszą również liczyć się z tym, że nosidła służące za foteliki mogą odbiegać jakością i poziomem zapewnianego bezpieczeństwa od tych kupowanych osobno (znanych, renomowanych marek!).

Wózek wielofunkcyjny 3w1 i 2w1 – różnorodność modeli

Jak można się domyślać każda firma oferuje swoje modele wózków wielofunkcyjnych 3w1 oraz 2w1. Można to zobaczyć przeglądając oferty sklepów np. https://zakupydladzieci.pl/pl/c/Wozki-wielofunkcyjne-3w1/65. Każdy z modeli będzie posiadał nieco inne rozwiązania, nie wspominając już o wyglądzie zewnętrznym. W tym aspekcie bowiem projektanci naprawdę potrafią zaskoczyć. Jeśli chodzi jednak o kwestie techniczne to różnice będą polegały na: różnorodności regulacji, możliwości dokupienia akcesoriów, ilości tychże w zestawie, rodzaju zastosowanej amortyzacji, rodzaju kół, a także jakości wykonania. Nie ulega wątpliwości, że każdy model należy odpowiednio przetestować i nie warto podejmować zbyt pochopnej decyzji. Zwłaszcza jeśli jest to pierwszy zakup tego typu sprzętu. 
 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.