Wiadomości z Mysłowic

Wykończenie mieszkania "pod klucz" - jak to działa?

  • Dodano: 2016-04-25 16:30

Gdy kupujemy nowe mieszkanie, do wyboru mamy zwykle dwa standardy wykończeniowe – deweloperski oraz bogatszy, tak zwany „pod klucz”. Dzisiaj coraz więcej klientów decyduje się na tę drugą opcję. Jak przebiega wówczas współpraca z wykonawcą?

Zalet zakupienia mieszkania „pod klucz” jest sporo. Po pierwsze, nie trzeba szukać ekipy wykończeniowej, co często zabiera sporo czasu i czasami trzeba czekać kilka miesięcy na to, aż znajdzie się wolny termin. Po drugie, nie trzeba poszukiwać odpowiednich materiałów i zajmować się ich transportem. Co więcej, po zdecydowaniu się na usługę wykończenia mieszkania można skorzystać z usług profesjonalnych projektantów wnętrz, którzy są w stanie stworzyć efektowną i funkcjonalną przestrzeń. Oczywiście trzeba wspomnieć także o kosztach – wbrew pozorom wykończenie „pod klucz” wcale nie jest znacznie droższe od kupienia materiałów samemu i wykańczania wnętrz z zatrudnioną ekipą. Ceny zaczynają się już od 450-500 złotych za metr kwadratowy!

Zwykle wtedy, gdy kupujemy mieszkania od dewelopera w Warszawie lub w innym mieście, do dyspozycji otrzymujemy kilka pakietów wykończeniowych. Różnią się one zakresem materiałów do wyboru, ich jakością, wzornictwem, a także cenami. Bogatsze pakiety mogą zawierać więcej usług, na przykład dobór mebli, wykonanie zabudowy kuchennej, dekoracji okien czy oświetlenia. Warto wobec tego zapoznać się z różnymi pakietami i katalogami, aby znaleźć dla siebie taki, który będzie idealny pod względem zakresu prac i dostępnych materiałów.

Jak przebiega współpraca z wykonawcą? Po wybraniu interesującego nas pakietu wykończeniowego ma miejsce spotkanie z projektantem, podczas którego następuje omówienie oczekiwań i potrzeb klienta, a także dobranie odpowiednich materiałów. Po wykonaniu projektu razem z zestawieniem materiałów jest on przedstawiany klientowi do akceptacji. Kolejny etap to realizacja – zazwyczaj trwa ona do około 90 dni. Po wykonaniu prac następuje przekazanie wykończonego i wysprzątanego mieszkania, które od razu może być urządzone. Lista developerów w Warszawie, a także w innych polskich miastach, którzy posiadają opcję wykończenia lokalu, jest naprawdę długa. Jest w czym wybierać!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.