Wiadomości z Mysłowic

Wynajem lodowiska - czy to dobre rozwiązanie?

  • Dodano: 2020-01-22 15:15

Lodowiska sezonowe są niezwykle popularne w całym kraju. W tego typu atrakcje inwestuje wciąż wiele firm i instytucji. Jakie mają wówczas możliwości?

Co jest potrzebne do budowy lodowiska?

Lodowisko sezonowe musi mieć zapewnioną stałą temperaturę, która umożliwi bezpieczne korzystanie z niego. Dlatego miejsce pod budową takiego obiektu musi uwzględniać kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim taki teren musi być płaski, a w jego pobliżu powinny znajdować się przyłącza energetyczne oraz wodne. W przypadku tego pierwszego dobrym rozwiązaniem byłoby osobne przyłącze dla agregatu i osobne dla oświetlenia, nagłośnienia i innych komponentów. Przyłącze wodne natomiast jest niezbędne do utworzenia tafli lodu. Budowa takiego obiektu trwa zazwyczaj od trzech do pięciu dni. Najwięcej czasu potrzeba na stworzenie owej tafli. Wynika to z faktu, że tworzy się ją warstwami, które nie mogą być grubsze niż pół centymetra. Po zamarznięciu jednej można wykonać kolejną. Czynności powtarzamy tak długo, aż uzyskamy dziesięciocentymetrową taflę.

Wynajem lodowiska – gdzie szukać pomocy?

Budowa takiego lodowiska może nie być opłacalna dla wszystkich. Dlatego są w Polsce firmy, które oferują wynajem lodowiska. Rozwiązanie to ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim wynajmujący otrzymuje obiekt na ustalony czas. Firma zapewnia nie tylko kompletny osprzęt, ale zajmuje się także jego budową oraz przeszkoleniem osób do właściwego zarządzania obiektem. Pod tym linkiem dowiesz się więcej na ten temat http://www.ras-lodowiska.pl/produkt/wynajem-lodowisk-mobilnych/. Wynajem lodowiska jest bardzo opłacalny, generuje bowiem niższe koszty. Poza tym mamy możliwość wykorzystania takiego obiektu jako dodatkowej powierzchni reklamowej. Co więcej, firma oferująca wynajem lodowiska, zapewnia także całodobowy serwis. Nie musimy więc obawiać się niechcianych przestojów spowodowanych awarią agregatu czy inną usterką. Pomoc przybędzie bowiem najszybciej jak to możliwe. Warto więc skontaktować się z firmami oferującymi tego rodzaju usługi. Korzyści z takiej współpracy z pewnością będą satysfakcjonujące.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.