Wiadomości z Mysłowic

Z wizytą u podologa

  • Dodano: 2017-06-20 17:00

Nasze stopy stanowią tę część ciała, o której nie należy zapominać podczas codziennej pielęgnacji ciała. Zazwyczaj w okresie zimowym otaczamy je niewielką troską, a zaczynamy zwracać uwagę na ich kondycję, a szczególnie na stan skóry, gdy zbliża się sezon letni. Wówczas to każdemu zależy na ładnym wyglądzie stóp, bowiem będą one niejednokrotnie odsłaniane. Nie jest to zbyt dobre podejście, gdy dbamy o stopy wyłącznie okazjonalnie, ponieważ jak we wszystkim co robimy w zakresie pielęgnacji ciała, ważna jest regularność. Jak dbać o stopy oraz w jaki sposób eliminować różnego rodzaju nieprzyjemne przypadłości stóp można dowiedzieć przykładowo za pośrednictwem portalu https://podolodzy.pl, który stanowi swojego rodzaju bazę wiedzy z zakresu podologii.

Kim jest podolog i w czym się specjalizuje?

Podolog jest lekarzem, którego przedmiotem zainteresowania są stopy. Zajmuje się ich pielęgnacją oraz leczeniem. To bardzo niezwykle istotna część naszego ciała, niezbędna do poruszania się, zatem powinniśmy szczególnie o nią dbać. W większości przypadków, gdy pojawiają się na stopach zmiany skórne, ludzie wybierają się do dermatologa, z kolei, gdy zaczynają pojawiać się dolegliwości bólowe i trudności z poruszaniem się to wybierają wizytę u ortopedy. Tymczasem to właśnie podolog zajmuje się kompleksowo wszelkimi schorzeniami stóp i zazwyczaj nie są potrzebne dodatkowe wizyty u innych specjalistów. Podolog każdorazowo ocenia stan zdrowia stóp i zaleca podjęcie określonych działań związanych z leczeniem schorzeń bądź przekazuje zalecenia z zakresu profilaktyki.

Jak wygląda wizyta u podologa?

Przebieg wizyty u podologa nie należy do stresujących bądź nieprzyjemnych. Lekarz w pierwszej kolejności standardowo przeprowadza wywiad z pacjentem, aby uzyskać jak najwięcej niezbędnych informacji. Po dokonaniu tej najbardziej podstawowej czynności, jego zadaniem jest ocena stanu zdrowia stóp, czyli sprawdzenie czy stopy nie są odkształcone, czy skóra i paznokcie są w dobrym stanie i nie pojawiają się na nich jakiekolwiek zmiany. Na koniec lekarz daje określone zalecenia.

Podolog - wykonywane zabiegi

U podologa można wykonać również szereg różnego rodzaju zabiegów. Począwszy od zabiegów relaksacyjnych, np. masaż, poprzez profesjonalną pielęgnację paznokci, a skończywszy na zabiegach chirurgicznych polegających na usuwaniu zmian naskórnych. Można wskazać kilka przykładowych problemów, które możemy zniwelować z pomocą podologa: wrastające i wkręcające się paznokcie, grzybica stóp/paznokci, zgrubiały naskórek, nagnioki (odciski), pękające pięty, stopa cukrzycowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.