Wiadomości z Mysłowic

Zadanie trudne, ale wdzięczne - wybieramy idealny prezent dla dziewczyny

  • Dodano: 2016-06-24 13:00
„O czym marzy dziewczyna, gdy dorastać zaczyna?”
„Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby…”
 
Wybór podarunku dla przedstawicielek piękniejszej płci może być niebagatelnym wyzwaniem. Niezależnie od wieku obdarowywanej niewiasty. Przed trudnym zadaniem stajemy szukając podarunku dla mamy, teściowej, prezentu dla dziewczyny, narzeczonej czy też spełniając upominkowe marzenia kilkuletniej damy. Z jednej strony rozczarowanie w pięknych oczach wybranki serca bywa bolesne, z drugiej zaś - czy jest wspanialszy widok niż szczęśliwa kobieta rozpakowująca wymarzony prezent?
 
 

Okazja czyni… prezent

Na ogół prezenty kupujemy i wręczamy „z okazji”. Jest to niewątpliwie czynnik, który ma duży wpływ na nasz wybór. Walentynkowy prezent dla dziewczyny może być uroczy, drobny, trochę figlarny, ale już podarunek na rocznicę ślubu, okrągły jubileusz czy z okazji obrony pracy magisterskiej lub awansu, powinien mieć nieco inny ciężar gatunkowy. Na wybór jakiego dokonujemy podczas kupna podarunku wpływa również stopień zażyłości, rodzaj znajomości. Z jednej strony na kosztowne prezenty decydujemy się, kiedy chcemy obdarować kogoś ważnego, wyjątkowego, bliskiego sercu. Dlatego prezentem dla dziewczyny, ukochanej kobiety często bywa kosztowna biżuteria, markowe perfumy czy inne ekskluzywne dobra. Z drugiej strony podarunek dla partnerki biznesowej, ważnej kontrahentki także powinien mieć odpowiednią jakość, styl, a w konsekwencji raczej wysoką cenę. Stopień zażyłości to również kwestia statusu znajomości i długości jej trwania. Innymi słowy prezent dla dziewczyny, która zna się już kilka lat wcale nie musi być łatwiejszym zadaniem niż miłe zaskoczenie i niespodzianka dla nowej znajomości. Może się wydawać, że spełnienie marzeń narzeczonej czy wieloletniej sympatii to nic trudnego, znamy przecież pasje, zainteresowania, pragnienia. Owszem… ale pomyślmy o tym ileż to okazji już za nami i jak bardzo wyczerpała się nam pula pomysłów! No i bezbłędnie rozpoznamy nawet starannie ukrywane rozczarowanie czy niezadowolenie.

Prezent dla dziewczyny? Jest wiele możliwości…  

Zastanówmy się zatem co też kryje się w skarbnicy pomysłów na idealny prezent dla dziewczyny, na różne okazje. Oczywiście zawsze bezpiecznym i z reguły ciepło przyjętym podarunkiem będzie kosmetyk, np. perfumy. Pod warunkiem, że znamy (i to doskonale) gust, potrzeby i aktualne preferencje w tym zakresie. Trzeba bowiem pamiętać, że gusta, trendy i oczekiwania dotyczące perfum czy innych kosmetycznych skarbów mogą zmieniać się i to dość często. Dlatego warunkiem niezbędnym jest tu wiedza na temat marzeń obdarowywanej kobiety. Być może jest ona od dawna wierna jednej marce i jednemu zapachowi, albo wręcz przeciwnie – marzy jej się nowy puder renomowanej marki albo paleta cieni do powiek w najmodniejszych kolorach lata. Tak, tak… kosmetyki to tylko pozornie bezpieczny temat. Podobnie jak biżuteria. Co prawda boska Marilyn Monroe śpiewała, że „diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny”. Ale po pierwsze, jak wyżej, znajomość gustów i trendów jest nieodzowna. Ponadto, jak się okazuje, nie wszystkie kobiety to sroczki uwielbiające świecidełka. Za to wiele pań i dziewcząt chętnie przyjmie podarunek w postaci książki ulubionego autora. Doskonałym pomysłem może być także zaproszenie do teatru, na koncert albo wyjazd w romantyczny plener.

Katalog marzeń – do wyboru, koloru i pasji

Nawiązując do podarunków, które mają dostarczać np. wrażeń artystycznych, smakowych czy estetycznych, warto przyjrzeć się bardzo ciekawej opcji, jaką jest prezent przeżycie, wydarzenie. Kolorowy i bardzo różnorodny wachlarz propozycji znajdziemy tutaj. Trzeba przyznać, że przy takim bogactwie najróżniejszych pomysłów znalezienie idealnego prezentu dla dziewczyny jest tylko kwestią czasu. Przy czym na pewno należy zarezerwować tego czasu sporo. Nawet jeśli doskonale znamy marzenia i oczekiwania jubilatki czy solenizantki. W katalogu z wymarzonymi prezentami czekają tak niezwykłe pomysły na prezent dla dziewczyny jak chociażby profesjonalna sesja fotograficzna (od portretu, przez styl pin up, aż po akt artystyczny). Można zafundować ukochanej wyjazd do spa albo… kurs tańca,  garncarstwa czy renowacji mebli. Zwariowana, odważna dziewczyna ucieszy się z możliwości skoku spadochronowego, jazdy terenowej albo lotu wiatrakowcem. Degustacje, taniec, spektakle teatralne, kursy. Masaże miodem, czekoladą, dla zdrowia i przyjemności, solo albo we dwoje. Wyjazdy romantyczne i w poszukiwaniu przygód, weekend w stylu retro albo w klimacie off road. Niewątpliwie w Katalogu Marzeń kryje się wiele sposobów na wywołanie tego najbardziej wyczekiwanego wyrazu szczęścia i zadowolenia na twarzy obdarowywanej wybranki serca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.