Wiadomości z Mysłowic

Zajęcia grupowe na siłowni - czyli trening i zabawa w jednym

 • Dodano: 2018-04-18 08:00, aktualizacja: 2018-04-18 08:05

Siłownia to najlepsze miejsce do pracy nad swoją sylwetką oraz zdrowiem. Coraz więcej siłowni w Warszawie, w związku z szybko rozwijającym się rynkiem fitness, proponuje szereg różnych zajęć grupowych, które dostępne są na praktycznie każdej większej placówce. Większość nazw tych zajęć jest ludziom dobrze znana, jak np. joga, czy też latino dance, lecz wiele z nich to dla początkujących nie lada zagadka i wyzwanie.

Zajęcia grupowe to pojęcie bardzo ogólne – istnieje wiele ich rodzajów, zaczynając od zwykłych i nieskomplikowanych ćwiczeń wzmacniających, a kończąc na coraz popularniejszych, zróżnicowanych ćwiczeniach łączących w sobie formy statyczne, dynamiczne i choreograficzne. Statystyki wskazują na to, że to kobiety częściej uczestniczą w zajęciach grupowych, lecz mężczyźni także nie są wobec nich obojętni. Dużą zaletą takich ćwiczeń jest ich różnorodność – każdy znajdzie ulubione zajęcia dla siebie, w dodatku motywacja znacznie wzrasta, kiedy trzeba poradzić sobie z wyzwaniem wśród wielu innych osób. Najlepsze kluby fitness w Polsce, takie jak siłownia w Warszawie City Fit: http://cityfit.pl, oferują szereg zajęć grupowych, które powinny być satysfakcjonujące dla każdego zainteresowanego. Dziś sprawdzimy, co dokładnie oferują.

Rodzaje ćwiczeń grupowych - czyli co jest dla ciebie najlepsze

Klient, kiedy pierwszy raz przekroczy progi klubu i chce wykazać się w zajęciach grupowych, powinien zainteresować się tak zwanymi konsultacjami treningowymi. Podczas takiej rozmowy, wykwalifikowany trener przeprowadzi dokładny wywiad zdrowotny, pomiary składu ciała i fachowo doradzi, jakie ćwiczenia grupowe są najodpowiedniejsze dla pytającego. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów zajęć grupowych.

 • Ćwiczenia taneczne – np. zumba i dance – doskonale angażują całe ciało.
 • Ćwiczenia wytrzymałościowe – np. spinning – trening, który świetnie wpływają na zdrowie, w szczególności ma usprawnić układ sercowo-naczyniowy.
 • Ćwiczenia mentalne – np. joga – ich głównym celem jest rozluźnienie mięśni i stawów po intensywnym treningu.
 • Ćwiczenia wytrzymałościowo-wzmacniające – np. ABT i step – ich głównym celem jest spalenie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie konkretnych grup mięśniowych.

Ćwiczenia grupowe to doskonała forma rozrywki, zabawy i intensywnego treningu. Chociaż mówi się, że indywidualny trening jest lepszy, to konkretna rozmowa z trenerem, odpowiednio dobrane zajęcia i duży wybór ćwiczeń grupowych na najlepiej rozwiniętych siłowniach w Warszawie, mogą przynieść znacznie większe korzyści i pożądane efekty.

Najpopularniejsze zajęcia grupowe dla każdego

 • Step – trening wytrzymałościowy, do którego wykorzystuje się specjalną platformę. Step znacznie wpływa na wzmocnienie mięśni nóg i pośladków i ogólnie układu sercowo-naczyniowego. Zajęcia te doskonale działają na spadek tkanki tłuszczowej, ale nie są polecane osobom bardzo otyłym i kobietom w ciąży, ponieważ na sam początek nie są to najłatwiejsze zajęcia.
 • TBC – popularny trening wytrzymałościowo-wzmacniający. Często wykorzystuje się do niego ciężarki, gumy lub też stepy. Trening modeluje całą sylwetkę i wspaniale wpływa na jędrność skóry. Regularne ćwiczenia mogą doskonale wpłynąć na wygląd całej sylwetki.
 • ABT – trening polega na powtarzaniu ćwiczeń pod okiem instruktora. Idealny do zgubienia zbędnych kilogramów, ujędrnienia ciała i co istotne dla kobiet – redukcji cellulitu.
 • Joga - doskonale znany większości trening kładący nacisk na równowagę ciała i umysłu. Ćwiczenia znacznie redukują stres, dotleniają organizm, a patrząc na aspekty zewnętrze, pomagają poprawić stabilność ciała i całą postawę.
 • Stretching – zajęcia, które polegają na rozciągnięciu i rozluźnieniu stawów i mięśni. Trening szczególnie polecany jest dla osób, które mają problemy z mobilnością stawów i wady postawy.
 • Bodypump - trening siłowy wykonywany podczas muzyki – uczestnicy muszą ćwiczyć ze sztangą i stają przed coraz trudniejszymi wyzwaniami siłowymi.  
 • Tabata – interwałowy trening metaboliczny, w równomierny sposób angażuje wszystkie mięśnie. Jego głównym celem jest podkręcenie metabolizmu i szybkie spalanie tkanki tłuszczowej dzięki naprzemiennemu interwałowi wysiłkowemu i regeneracyjnemu (chwila intensywnego treningu i chwila odpoczynku).
 • Bjj – brazylijskie jiu-jitsu, to popularny sport walki, w którym dąży się do obezwładnienia przeciwnika. Jest to doskonały sposób na zwiększenie umiejętności samoobrony i poprawienie wydolności organizmu.

Rodzajów zajęć grupowych jest mnóstwo i z powodu coraz większej popularności - przybywa ich coraz więcej. Najważniejsze jest, aby odpowiednio dobrać ćwiczenia i systematycznie w nich uczestniczyć, ponieważ ma to być nie tylko trening, ale także dobra zabawa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.