Wiadomości z Mysłowic

Żarówki LED Filament – dekoracja dla Twojego wnętrza

  • Dodano: 2021-12-29 12:00, aktualizacja: 2022-01-05 16:17

Współcześnie światła LED dają wyjątkowe możliwości i wyglądają niepowtarzalnie już ze względu na formę. Przykładem takich wyjątkowych świateł są żarówki LED Filament. Co warto wiedzieć o tych egzemplarzach? Gdzie najlepiej je zastosować? Czym charakteryzują się wysokiej jakości elementy oświetleniowe Filament? Odpowiadamy!

Ledowe oświetlenie nie musi już przypominać wyłącznie standardowych taśm albo zwykłych żarówek. Filament to wyjątkowe, oryginalne i bardzo efektowne żarówki, które nadadzą powiewu świeżości Twojemu wnętrzu.

Żarówki LED Filament – co warto o nich wiedzieć?

Czym w ogóle są żarówki LED Filament? To różnego rodzaju elementy świetlne LED, które bazują na nowoczesnych diodach multichipowych. Przypominają z wyglądu tradycyjne żarówki wolframowe, jednak pracują z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i wyłącznie obły kształt czy standardowa obudowa może sprawić, że pomylimy je ze zwykłymi elementami emitującymi ciepło.

Najczęściej żarówki LED Filament emitują ciepłe światło barwy białej. Są przeźroczyste, a ich efektowne wypełnienie sprawia, że całe wrażenie po zapaleniu światła jest naprawdę niezapomniane i budzi zachwyt. Pamiętajmy przy okazji, że w przeciwieństwie do żarowych żarówek, wersje LED są trwałe i energooszczędne. Filament zachowują więc efektowność i jakość świateł żarówek standardowych i długowieczność oraz niski pobór prądu wersji LED.

Żarówki LED występują w różnych rodzajach, dzięki temu możemy zamontować je w lampach z dużym gwintem lub małym. Wiele jest także rozmiarów tego typu żarówek. Mniejsze elementy oświetleniowe warto zamontować w lampach stojących, dolnych. Z kolei duże żarówki o większej mocy świetnie sprawdzą się w oświetleniu górnym.

Gdzie najlepiej zamontować żarówki LED Filament?

W jakich sytuacjach najlepiej zastosować żarówki LED Filament? Ich zastosowanie jest wszechstronne i sprawdzi się w wielu przypadkach. Ze względu na niezwykle ciepłe światło, egzemplarze te poprawią nastrojowość w sypialni czy salonie. Możemy zamontować je w lampach bez obudowy, posiadających wyłącznie same oprawki. Szczególnie dobrze tego typu żarówki będą prezentować się w pomieszczeniach zaprojektowanych w stylu industrialnym, surowym.

Jednak żarówki LED Filament swoje zastosowanie znajdą również w pomieszczeniach firmowych. To idealny sposób na dekorację do restauracji czy barów. Nadają klimat i nastrój, sprzyjający rozmowom i spożywaniu posiłków. Mogą być również elementem dekoracyjnym w biurowcach, np. w poczekalniach. Są idealną częścią ekspozycji hotelowych, w kawiarniach i podobnych miejscach.

Ich zastosowanie jest więc naprawdę szerokie i warto z nich korzystać. Pomieszczenia, które bazują na świetle żarówek Filament są klimatyczne, oryginalne i przyjazne. Planując więc wymianę żarówek możemy przemyśleć zakup takich akcesoriów.

więcej produktów oświetlenia LED na stronie ELED.pl

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.