Wiadomości z Mysłowic

40 tys. na remont dachu Hali Widowiskowo - Sportowej MOSiR-u

  • Dodano: 2018-09-19 07:45, aktualizacja: 2018-09-19 08:28

Długo wyczekiwany remont dachu Hali Widowiskowo - Sportowej MOSIR-u przy ul. Ks. Bończyka 32z będzie wkrótce wykonany.

W połowie marca miasto Mysłowice złożyło wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie przyznania dofinansowania na modernizacje ww. części budynku. Został on rozpatrzony pozytywnie, a modernizacja obiektu sportowego ma częściowo zostać sfinansowana w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej

Oprócz remontów dróg, których w ostatnim czasie jest wiele w Mysłowicach miasto dba także o sport i rekreację. Na modernizację dachu miasto przeznaczyło ponad 207 tys. złotych. Resztę udało nam się pozyskać ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja będzie wykonana w przeciągu sześciu miesięcy - mówi prezydent Bartłomiej Gruchlik.

Prace remontowe, które zostaną wykonane m.in. dzięki dofinansowaniu to wymiana pokrycia dachu z membrany PCV na papę termozgrzewalną wraz z częściową wymianą docieplenia dachu (wełna mineralna). Zakres robót obejmuje również wymianę: obróbek blacharskich, wpustów dachowych oraz instalacji odgromowej. Kwota potrzebna na modernizację dachu to prawie 350 tys. złotych, z czego ponad 140 tys. złotych zostało pozyskane dzięki programowi rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.