Wiadomości z Mysłowic

41-latek wpadł podczas akcji "Bezpieczny pieszy". Pędził mustangiem 123 km/h!

  • Dodano: 2020-05-11 09:15

Policjanci ruchu drogowego w miniony piątek prowadzili działania "Bezpieczny pieszy". Ich celem było egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niechlubnym rekordzistą okazał się 41-letni katowiczanin, który na ul. Obrzeżnej Północnej pędził mustangiem 123 km/h.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy na 3 miesiące

W piątek (8 maja) na terenie naszego miasta prowadzone były działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Akcje prowadzili policjanci z mysłowickiej drogówki. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na poruszanie się przechodniów oraz na kierujących naruszających prawa pieszych. Policjanci podczas działań ujawnili 28 wykroczeń. W 25 przypadkach naruszeń prawa dopuścili się kierowcy. Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się 41-letni mieszkaniec Katowic, który na ul. Obrzeżnej Północnej pędził mustangiem 123km/h. Mężczyzna stracił już prawo jazdy na 3 miesiące. Funkcjonariusze tłumaczyli też uczestnikom ruchu, jak tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.

Piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w konfrontacji z samochodem zazwyczaj doznają dotkliwych obrażeń. O tym powinni pamiętać zarówno piesi jak i kierowcy. Błąd popełniony na drodze, nieuwaga, lekkomyślność, nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dla kierowcy często kończą się jedynie uszkodzeniem samochodu, natomiast w przypadku pieszego obrażeniami ciała albo nawet śmiercią.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również