Wiadomości z Mysłowic

Akcja charytatywna dla Oli

  • Dodano: 2022-02-21 06:30, aktualizacja: 2022-02-20 19:36

W piątek w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu rozpoczęła się akcja charytatywna dla Oli pn. "Używana odzież na pomoc dla Oli".

Ola urodziła się z zespołem wad wrodzonych. Jest niepełnosprawna ruchowo, porusza się na wózku inwalidzkim, wymaga stałego korzystania z usług terapeutycznych i rehabilitacyjnych.

W to szczytne przedsięwzięcie zaangażowani są Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński i Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz – Prezydent Mysłowic.

Włodarze odpowiedzieli na apel mysłowiczanki uczącej się tak jak Ola w CKZiU w Sosnowcu. Dzięki jej zaangażowaniu wydarzenie nabrało rozpędu. Celem akcji jest uzbieranie 5 mln złotych na operację, której podejmie się lekarz z Florydy w USA.

Akcję można wesprzeć na 2 sposoby:

  • wpłacając dowolną kwotę poprzez portal pomagam.pl,
  • przynosząc zdatną do użytku odzież, koce, pościel, firany itp. do jednego z punktów zbiórki (CKZiU, Sosnowiec, ul. Grota Roweckiego 64 i 66, oraz Wawel 1).

Miejsca zbiórki w naszym mieście zostaną podane wkrótce. Odzież zbierana jest do 2.03.br, a w dniu finału czyli 4.03.br Prezydent Miasta Mysłowice zorganizuje transport w celu dostarczenia zebranych rzeczy do głównego punktu zbiórki. Na parking Centrum handlowego Auchan w Sosnowcu.

Akcja charytatywna dla Oli / fot. UM Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również