Wiadomości z Mysłowic

Andrzej Kijanka zakończył pracę w Urzędzie Miasta

  • Dodano: 2018-03-27 07:45, aktualizacja: 2018-03-27 07:42

Z dniem 23 marca 2018 r. Andrzej Kijanka zakończył pracę w Urzędzie Miasta Mysłowice (UM).

Pełniąc od 5 lat funkcję sekretarza podejmie się nowych zadań, tym razem w zarządzie spółki z grupy kapitałowej Polskie Grupy Energetyczne (PGE).

Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok powierzył Andrzejowi Kijance obowiązki sekretarza miasta w październiku 2012 roku. Od samego początku kładł bardzo duży nacisk na nowe rozwiązania usprawniające funkcjonowanie różnych obszarów działalności urzędu oraz stałe podwyższanie jakości obsługi mieszkańca.

Podczas swojej pracy sekretarz uporządkował sprawy ubezpieczenia gminy Mysłowice przygotowując program ubezpieczeniowy, który w pełni zabezpiecza miasto i jego majątek przed ryzykiem występowania szkód. Ponadto od początku bardzo mocno stawiał na rozwój tzw. e-urzędu poprzez informatyzacje placówki oraz poszerzenie e-usług dla mieszkańców miasta dostępnych na platformach SEKAP i e-PUAP. Przyczynił się do otrzymania przez miasto dofinansowana w wysokości ponad 5,7 mln zł na realizację programu Cyfrowe Śląskie. Uparcie dążył do wprowadzenia inteligentnego monitoringu miejskiego, który jest w trakcie realizacji. Jest pomysłodawcą wprowadzenia usługi umożliwiającej wybranie i zarezerwowanie terminu załatwienia wybranej przez klientów urzędu sprawy oraz powstania punktu Urzędu w Centrum Handlowym QUICK PARK. Z inicjatywy sekretarza gmina wdrożyła Platformę Zakupową Open Nexus, która stanowi zbiór nowoczesnych narzędzi elektronicznych wspierających realizację procesów handlowych. Na platformie publikowane są zapytania ofertowe zakupów towarów, usług i prac budowlanych poniżej progu 30 tys. EUR.

Andrzej Kijanka swoje doświadczenie zawodowe zdobywał głównie na stanowiskach kierowniczych. Między innymi pełnił obowiązki dyrektora Centrum Informacji Wojewody Śląskiego, był zastępcą dyrektora ds. administracyjnych w Polskim Radiu Katowice, dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz kierownikiem działu organizacyjno – prawnego w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Bytomiu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również