Wiadomości z Mysłowic

Bezpieczeństwo naszych dzieci w Internecie

  • Dodano: 2020-04-17 07:00, aktualizacja: 2020-04-17 07:44

W okresie panującej epidemii nasze dzieci spędzają swój czas w domu, często surfując w internecie.

Dlatego tak ważne jest, abyśmy w tym trudnym czasie nie zapomnieli rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w sieci. Sprawdzajmy co robią nasz pociechy np. przed komputerem, telefonem, tabletem. Niebezpieczne gry, hejtowanie, czatowanie, czy kontakt z materiałami emanującymi przemocą - to wciąż aktualne zagrożenia!

Od ponad trzech tygodni zamknięte są szkoły i przedszkola w całej Polsce

W czasie panującej epidemii dzieci siedzą w domach przestrzegając obowiązujących przepisów. Większość naszych pociech wypełniając swój wolny czas spędza wiele godzin w internecie. Dlatego tak ważne jest, abyśmy w tym trudnym czasie nie zapomnieli rozmawiać z dziećmi o ich bezpieczeństwie w sieci. Sprawdzajmy co robią nasz pociechy przed komputerem, telefonem, tabletem. Niebezpieczne gry, hejtowanie, czatowanie, czy kontakt z materiałami emanującymi przemocą to wciąż aktualne zagrożenia w sieci.

Rozmawiajmy z dziećmi na temat niebezpieczeństwa związanego z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Pamiętaj, że nie można ufać osobom poznanym w Sieci, ani też wierzyć we wszystko co o sobie mówią. Ostrzeż dziecko przed ludźmi, którzy mogą chcieć zrobić im krzywdę. Rozmawiaj z dzieckiem o zagrożeniach czyhających w Internecie i sposobach ich unikania.

Bezpieczeństwo naszych dzieci w Internecie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również