Wiadomości z Mysłowic

Bezpieczna droga do szkoły pod czujnym okiem policjantów

  • Dodano: 2021-09-06 06:30, aktualizacja: 2021-09-05 21:07

Mysłowiccy policjanci przeprowadzili dla uczniów klas I i IV Szkoły Podstawowej nr 3 profilaktyczne działania w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły".

1 września br. zainaugurowana została akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Jej celem jest przypomnienie uczniom podstawowych zasad ruchu drogowego, a także zapewnienie bezpieczeństwa w rejonie placówek szkolnych. Przez najbliższe tygodnie, większe liczby policyjnych patroli będą pełnić służbę w rejonach szkół i zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Wspólnie ze stowarzyszeniem Nasze Mysłowice i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach, stróże prawa przeprowadzili profilaktyczne działania dla uczniów klas I i IV Szkoły Podstawowej nr 3 w Mysłowicach. Policjantom towarzyszył przyjaciel wszystkich dzieci - policyjna maskotka Sznupek. Z dziećmi z klas I, które właśnie rozpoczynają swoją szkolną przygodę, mundurowi przeprowadzili pogadankę, podczas której omówili najważniejsze zasady bezpieczeństwa pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie, pod czujnym okiem stróżów prawa, zdobytą wiedzę wykorzystywali w praktyce. Zdajemy sobie sprawę, że najmłodsi uczniowie do szkoły przyprowadzani są przez rodziców, dlatego tak ważne jest aby dawać swojemu dziecku dobry przykład i zadbać o jego bezpieczeństwo i prawidłowe zachowanie na drodze już teraz. Wszystko po to, aby móc ze spokojem pozwolić dziecku na samodzielne powroty ze szkoły, gdy przyjdzie na to odpowiedni czas. A zdarza się to coraz szybciej.

Przykładem mogą być uczniowie klas IV, z których duża większość samodzielnie dociera już do szkoły i z niej wraca. Dlatego dzisiejsze spotkanie zostało przygotowanie także dla nich. Policjanci przypomnieli im zasady bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię, zwrócili uwagę na zakaz korzystania z telefonów w sposób ograniczający obserwację sytuacji na drodze i omówili przepisy dotyczące korzystania z hulajnóg elektrycznych. Następnie czwartoklasiści także pod okiem mundurowych sprawdzili swoją wiedzę w praktyce.

Wszyscy uczestnicy dzisiejszego wydarzenia otrzymali elementy odblaskowe dla poprawy ich widoczności i bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci jeszcze raz apelują:

Rodzicu, opiekunie:

  • dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład;
  • zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących pojazdami;
  • ucz i przypominaj zasady prawidłowego poruszania się po drodze.

Kierowco:

  • w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami;
  • wysadzaj dziecko z samochodu od strony chodnika lub pobocza;
  • zachowaj ostrożność w pobliżu szkół i placówek oświatowych, a szczególnie przed przejściem dla pieszych.

Nauczycielu:

  • pokaż dzieciom bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego;
  • ucz dzieci świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również