Wiadomości z Mysłowic

"Bezpieczny Pieszy" z wykorzystaniem policyjnego drona w Mysłowicach

  • Dodano: 2024-02-20 13:30

Mysłowicka drogówka po raz kolejny przeprowadziła działania pn. "Bezpieczny Pieszy". Tym razem działania policjantów wspierane były również z powietrza, z wykorzystaniem drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mundurowi odnotowali w sumie 77 wykroczeń.

Wyniki działań "Bezpieczny Pieszy" w Mysłowicach

Policyjne działania przeprowadzono w piątek, a ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz podniesienie świadomości pieszych w zakresie zagrożeń na drodze. W ramach działań mundurowi obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne. Wykorzystując możliwości drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, rejestrowali niebezpieczne zachowania kierujących.

W trakcie działań mundurowi odnotowali w sumie 64 wykroczenia popełnione przez kierujących względem niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz 13 przewinień popełnionych przez pieszych. Najczęstszym wykroczeniem było przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych - 50 przypadków. Ponadto 10 kierowców wyprzedzało bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również