Wiadomości z Mysłowic

Bieg Katorżnika w Lublińcu i Zawody Pożarnicze w Kukowie

  • Dodano: 2018-08-31 07:45, aktualizacja: 2018-08-30 11:42

Udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych i niesienie pomocy wszystkim potrzebującym wymagają od strażaków doskonałej sprawności fizycznej, którą wielu z nas rozwija poprzez pasje sportowe i udział w różnorakich zawodach sportowych.

Jedenastego sierpnia 2018 r. ekipa z OSP Mysłowice – Janów ukończyła terenowy Bieg Katorżnika, rywalizując z innymi team’ami o Złotą Podkowę Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Lublińca. Tysiąc pięćset uczestników biegu miało do pokonania dystans ok. 12 kilometrów trasy biegnącej przez jezioro, bagna, mokradła i lasy.  W czteroosobowej drużynie pokonali trasę biegu w niespełna 3 godziny. Ten sam skład wystartował również w grudniu 2017 r. w Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników w Szybie Daniłowicza w Wieliczce, pokonując 110 metrów (45 pięter) po schodach w pełnym umundurowaniu.

12 sierpnia członkowie OSP Dziećkowice rywalizowali w Mistrzostwach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w sporcie pożarniczym w Kukowie (woj. Małopolskie). Druhowie MDP mieli za zadanie pokonać szereg przeszkód, wykazać się zręcznością i refleksem, jak również współpracować drużynowo. Najlepsi w kategorii drużynowej zajęli III miejsce i w kategorii indywidualnej także III miejsce. 

Końcówka wakacji w mysłowickich jednostkach OSP wypełniona jest spotkaniami i treningami związanymi z Powiatowymi Zawodami Pożarniczymi, podczas których 8 września rywalizować będą drużyny zarówno młodzieżowe, jak i druhowie z podziału bojowego jednostek. Zawody podzielone są na dwie konkurencje: sztafeta oraz rozwinięcie bojowe tj. jak najszybsze zbudowanie linii gaśniczej.

Stawiając sobie kolejne wyzwania i starając się aktywnie wypełniać czas, członkowie OSP z Mysłowic jeszcze w tym roku przystąpią min. do wspinaczkowych zawodów strażaków, po raz kolejny do Barbórkowego Turnieju w Wieliczce oraz do turniejów piłkarskich. Na kolejny rok zaplanowane jest wejście na najwyższy szczyt Alp – Mont Blanc (4810 m. n.p.m.)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.