Wiadomości z Mysłowic

Dwie dekady Mietalla Walusia – wyjątkowy koncert

  • Dodano: 2018-08-16 14:45

8 września w Mysłowicach odbędzie się koncert specjalny, podsumowujący dwadzieścia lat muzycznej aktywności Mietalla Walusia, twórcy Negatywu, współtwórcy Lenny Valentino czy Penny Lane.  Gośćmi na koncercie będą m.in. Zbigniew Hołdys, Katarzyna Nosowska oraz Titus z Acid Drinkers.

Mietall Waluś obchodzi w bieżącym roku dwudziestolecie muzycznej aktywności.

"Poważne granie zaczęło się od zespołu Negatyw. To był 1998 rok, kiedy z Darkiem Kowolikiem założyliśmy zespół. Były też inne projekty, jak Lenny Valentino, Penny Lane czy współtworzony z Muńkiem Staszczykiem Warsaw Bombs. Moja twórczość na przestrzeni minionych 20 lat rozsiała się po bardzo wielu różnych zespołach i kooperacjach" – mówi Mietall.

Podsumowaniem dorobku Mietalla jest jego najnowsza solowa płyta zatytułowana „Dwie dekady”. Taką też nazwę nosi specjalny koncert, który odbędzie się 8 września na rynku w Mysłowicach, rodzinnej miejscowości Walusia. Razem z muzykiem wystąpią: Zbigniew Hołdys, Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk z zespołu Hey, Titus z Acid Drinkers, KOTYNIA, Tomasz Breś z October's Children oraz Marcin i Piotr Pałka z zespołu Menippe. Na scenie wystąpi także zespół Negatyw w oryginalnym składzie: Mietall Waluś, Darek Kowolik, Afgan i Rafał Pożoga. Ostatni koncert Mietalla w rodzinnym mieście odbył się w 2012 roku, wiec to dla niego szczególne wydarzenie.

"Z zaproszonymi gośćmi zagramy po kilka utworów. Na przykład, z Nosowską i Krawczykiem zaprezentujemy m.in. swoją wersję utworu „Ludzie wschodu” kultowej Siekiery, a także po raz pierwszy na żywo piosenkę „Siódemka”, którą razem nagraliśmy na składankę „Projekt SI 031”. Ze Zbigniewem Hołdysem zagramy jego rewelacyjny utwór „Stalker”. Rzecz jasna, zagramy też inne utwory, które nagrałem na przestrzeni minionych dwudziestu lat. Będą to, m.in.: „Amsterdam”, „Dziewczyny nie palcie Marihuany” Negatywu czy „Chłopiec z plasteliny” i „Dom nauki wrażeń” Lenny Valentino" - dodał muzyk.

Koncert rozpocznie się o 19:30 na mysłowickim rynku i potrwa ponad dwie godziny. Płyta Dwie dekady zamyka pewien etap działalności Mietalla Walusia. W przyszłym roku ukaże się nowy, premierowy, solowy materiał muzyka, którego tytuł roboczy brzmi „OKSI”


Źródło: UM Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również