Wiadomości z Mysłowic

Dzielnicowi zatrzymali pijanego za kierownicą kradzionej ciężarówki

  • Dodano: 2021-04-29 07:00, aktualizacja: 2021-04-28 21:52

Mysłowiccy dzielnicowi z rewiru II zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta, który będąc pod wpływem alkoholu, ukradł ciężarową wywrotkę.

W miniony poniedziałek wieczorem do dyżurnego mysłowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie o dziwnie zachowującym się kierowcy ciężarowego man-a, który może być pod wpływem alkoholu. Informacja ta trafiła do wszystkich patroli pełniących w tym czasie służbę. Jako pierwsi namierzyli pojazd na ul. Ziętka dzielnicowi z rewiru II. Natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie, nakazujące kierowcy zatrzymanie. Mężczyzna siedzący za kierownicą wywrotki zatrzymał się przy ul. Brzęczkowickiej. Policjanci polecili mu wyłączyć silnik i zabrali kluczyki. Na miejsce dotarł także patrol nieumundurowanych wywiadowców.

Stróże prawa od razu wyczuli od mężczyzny alkohol

Podczas zatrzymania próbował uciec, ale policjanci szybko opanowali sytuację obezwładniając go i zakładając kajdanki.

Zatrzymanym okazał się 28-letni mieszkaniec Mysłowic, który nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu, na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego. 28-latek odmówił jednak badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie chciał też powiedzieć policjantom, jak wszedł w posiadanie ciężarówki. W policyjnych systemach samochód nie widniał jako kradziony. Mundurowi odholowali więc wywrotkę na policyjny parking, a 28-latka przewieźli do szpitala na pobranie krwi do badań. Mężczyzna następnie trafił do policyjnego aresztu.

W toku dalszych czynności okazało się, że 28-latek ukradł ciężarówkę tego samego dnia z jednej z mysłowickich firm, w której kiedyś pracował. Z laboratorium przyszły też wyniki badania krwi, które wykazały, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Ponieważ przestępstw tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, może mu grozić nawet 15 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.