Wiadomości z Mysłowic

Dzielnicowy ustalił sprawcę zniszczenia mienia

  • Dodano: 2018-02-02 13:45

Sprawca zniszczenia mienia został rozpoznany przez dzielnicowego na nagraniu z monitoringu. Jak się okazało, jest on doskonale znany mysłowickim stróżom prawa. 24-latek podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach otrzymali zgłoszenie dotyczące zniszczenia ogrodzenia placu zabaw w dzielnicy Bończyk, do którego doszło 26 listopada ubiegłego roku. Wartość strat oszacowano na kwotę blisko 1500 złotych. Dzielnicowy, w rejonie którego doszło do przestępstwa rozpoznał podejrzanego na nagraniu z monitoringu, a dane personalne mężczyzny przekazał kryminalnym z Mysłowic, którzy zajęli się realizacją sprawy. Sprawcą okazał się być 24-latek mieszkający w Mysłowicach. Mężczyzna został zatrzymany, a zgromadzony w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mu zarzutu zniszczenia mienia. Podejrzany skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Grozi mu 5 lat więzienia.

Dzięki zaufaniu, jakim obdarzyła dzielnicowego st.sierż. Tomasza Psotę lokalna społeczność, uzyskał on i przekazał mysłowickim kryminalnym już klika trafnych informacji. Szerokie otwarcie na problemy mieszkańców podległego rejonu służbowego i zbudowanie zaufania pomiędzy dzielnicowym a obywatelami jest niezbędne dla aktywizacji społeczności lokalnej w działaniach na rzecz szeroko pojmowanego bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.