Wiadomości z Mysłowic

Fałszywy policjant zatrzymany! Oszukiwał metodą "na policjanta"

  • Dodano: 2020-05-28 09:30

Mysłowiccy kryminalni zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który na początku maja oszukał mieszkankę naszego miasta metodą "na policjanta". Sosnowiczanin usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu do 8 lat więzienia.

11 maja br. w domu 67-letniej mieszkanki Mysłowic zadzwonił telefon stacjonarny

Osoba podająca się za funkcjonariusza policji poinformowała kobietę, że ktoś zdobył jej dane osobowe i posługując się podrobionym dowodem osobistym, planuje wypłatę pieniędzy z jej konta bankowego. Żeby uniknąć utraty oszczędności, fałszywy policjant przekonał 67-latkę do wypłaty pieniędzy i przekazania ich rzekomemu policjantowi. W ten sposób mysłowiczanka straciła 20 tys. zł.

Sprawą zajęli się kryminalni z zespołu operacyjno-rozpoznawczego mysłowickiej komendy. Zbierali i weryfikowali wszystkie pojawiające się informacje. Jak powszechnie wiadomo, do tego typu oszustw dochodzi na terenie całego kraju. Nieoceniona w tym wypadku jest współpraca pomiędzy wszystkimi jednostkami policji. Dzięki informacjom przesłanym przez mundurowych z Rudy Śląskiej, mysłowiccy kryminalni powiązali ze sprawą oszustwa 24-letniego mężczyznę. Okazało się, że podobnych przestępstw dopuścił się on na terenie innych miast naszego województwa. Mieszkaniec Sosnowca został zatrzymany wczoraj w miejscu zamieszkania. Po doprowadzeniu do komendy usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Po raz kolejny Policja przypomina:

  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.
  • Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł.
  • Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer i opowiedz o tym zdarzeniu.
  • Poinformuj Policję! Każdą próbę wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać w dowolnej jednostce policji lub dzwoniąc na nr alarmowy 112.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.