Wiadomości z Mysłowic

Holly Blue / Bjorn na Rynku - Mysłowicki Ośrodek Kultury

  • Dodano: 2021-06-08 06:30, aktualizacja: 2021-06-07 21:15

Przed nami pierwsze w tym roku wydarzenie muzyczne na Rynku! Podczas koncertu zagrają mysłowiccy artyści - zespół Holly Blue oraz Bjorn.

Holly Blue to trio założone w 2011 r. przez Sonię Kopeć, jej brata Krystiana oraz Emila Blanta – muzyka i producenta znanego m.in. z grup Gutierez i The Marians.

Ich muzyka określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z klimatami Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini. Pomimo inspiracji zachowuje jednak własny unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami.

Mają na swoim koncie wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami – Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. Jednym z producentów drugiego albumu zespołu był Eddie Stevens, znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7.

Bjorn - artysta wywodzący się ze śląskiego środowiska muzyki alternatywnej. Mysłowickiego muzyka mogliśmy usłyszeć w formacjach Gutierez, Mofoplan, czy Milcz Serce. Na swoim koncie ma występy  u Kuby Wojewódzkiego, na Off Festivalu, czy na Stadionie Śląskim, jako support zespołu Pearl Jam. Po latach działania w różnych zespołach i udzielania się w wielu projektach, artysta postanowił nagrać swój pierwszy solowy album, który w całości będziemy mogli usłyszeć już niebawem.

Holly Blue / Bjorn na Rynku - Mysłowicki Ośrodek Kultury / fot. MOK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również