Wiadomości z Mysłowic

Inkubator Muzyczny - przesłuchania zespołów w MOK

 • Dodano: 2021-05-11 06:30, aktualizacja: 2021-05-10 20:07

W ostatni weekend maja Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza na pierwsze wydarzenie pod szyldem Inkubatora Muzycznego.

Będą to niezwykle różnorodne, muzyczne dwa dni, podczas których zaprezentują się zespoły biorące udział w projekcie. Każdego dnia przesłuchamy 3 zespoły muzyczne, z których wybierzemy jeden najbardziej obiecujący projekt. Finalnie dwa zespoły wyłonione przez dwa dni przesłuchań będą mogły wybrać swoją "nagrodę” - nagranie teledysku lub demo z własnymi utworami albo koncert na Rynku Miasta.
Każdy dzień zakończy się także koncertem wieczoru – 29 maja zagra zespół LAB, a 30 maja legendarny Generał Stilwell.

Harmonogram koncertów w poszczególne dni pojawi się wkrótce.

Zagrają:

 • Punched Orange
 • Galhan
 • Maya Krav
 • POPtwory
 • Tony Tarantula
 • Fifidroki
 • Między słowami
 • Exoda

LAB

Zespół LAB został założony w styczniu 2020 r. jako nowy projekt muzyków związanych z takimi zespołami jak: Animators, Don’t You Bear, Niadara czy Negatyw. Większość utworów powstała w trakcie pierwszego lock downu spowodowanego epidemią COVID-19, gdy muzycy spotykali się głównie online. Materiał na pierwsze EP zespołu pt. "Euforia” został zarejestrowany w łódzkim studiu Manximum Records, a za nagrania, mix i mastering był odpowiedzialny młody producent Franciszek Stępień. Krążek został wydany własnym nakładem 10 lutego 2021 r., a jego premierę zwiastuje singel "Powietrze”, który znalazł się na 6. miejscu listy przebojów Turbo Top Antyradia.
EP "Euforia" znajduje się na wszystkich popularnych portalach streamingowych takich jak Spotify, Tidal, Deezer czy ITunes.

LAB to odpowiedź na to co dzieje się na ulicach miast, aktualny komentarz w muzycznej pigułce i suma emocji czterech indywidualistów. LAB rozgrywa się w tramwajach, autobusach, miejskich parkach czy pustych salach kinowych. Lab to śmiech, empatia i nienaturalnie dzika miłość w czystej postaci. LAB obserwuje, krzyczy i chce więcej - tylko więcej.

Aktualnie utworów z EP "Euforia" można posłuchać w takich stacjach radiowych jak Antyradio, Trójka, Dwójka, Czwórka i wiele innych.
Generał Stilwell

Generał Stilwell działa na mysłowickiej scenie muzycznej od 1986 roku. Przez niektórych nazywany „kultowym” z pewnością stworzył podwaliny pod alternatywną scenę Mysłowic.
Pierwszy etap działalności zakończył się w 1993 roku. Marek Jałowiecki (lider i kompozytor wszystkich piosenek zespołu) po rozpadzie Generała działał w zespołach Delons, Ladislav oraz występował też z materiałem solowym.
W 2007 zespół został zaproszony do udziału w Off Festivalu. W 2010 wznowił działalność, która trwa do dziś. Powstały do tej pory 4 płyty, a w tym roku pojawi się nowy album.
Charakterystyka zespołu to ciepłe, melodyjne, alternatywne piosenki z oryginalnymi tekstami Marka „Dżałówy” Jałowieckiego.

 • 29 i 30 maja 2021
 • godz. 18:00
 • MOK Brzezinka / Laryska 5
 • wstęp bezpłatny
Inkubator Muzyczny - przesłuchania zespołów w MOK / fot. MOK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również