Wiadomości z Mysłowic

Klub Pacjenta w Mysłowicach. Bezpłatne porady medyczne i badania

  • Dodano: 2023-05-10 06:30, aktualizacja: 2023-05-09 19:22

Fundacja "Z Sercem do Pacjenta” we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i ZUS zaprasza 11 maja br. o godz. 16:00 do Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7 na pierwszy w Mysłowicach Klub Pacjenta.

W ramach spotkania uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładów na temat zdrowia, a także skorzystać z bezpłatnych badań i indywidualnych rozmów ze specjalistami. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz. Całość inicjatywy jest również objęta patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Cele niniejszej inicjatywy

Kluby Pacjenta są inicjatywą Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland. Odbywają się cyklicznie niemal w całej Polsce – wszędzie tam, gdzie działają placówki American Heart of Poland, a w każdym spotkaniu bierze udział około 150 osób. Celem Klubów Pacjenta jest promowanie zdrowego stylu życia i edukowanie społeczeństwa w zakresie profilaktyki chorób cywilizacyjnych i innych istotnych zagadnień z dziedziny zdrowia.

– Do udziału w wykładach zapraszamy zawsze ekspertów z różnych dziedzin medycyny oraz przedstawicieli instytucji działających na rzecz zdrowia. Podczas spotkania w Mysłowicach porady na temat zdrowia przekażą specjaliści Grupy American Heart of Poland. Ciekawostką może być też oferta przygotowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych – na specjalnym stanowisku przedstawiciele ZUS będą m.in. udzielać informacji z zakresu świadczeń rentowych i emerytalnych, pomagać w aktywowaniu mLegitymacji czy prezentować zasady działania profilu PUE. Warto skorzystać z tej propozycji, bo są to informacje istotne dla każdego z nas – mówi prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Katarzyna Kucia-Garncarczyk.

W ramach wykładów uczestnicy spotkania będą mogli z kolei zapoznać się m.in. z zasadami prawidłowego żywienia, podstawami profilaktyki i zasadami dbania o zdrowe serce. O nowoczesnej kardiochirurgii opowie kardiochirurg Grupy American Heart of Poland dr n.med. Krzysztof Białek. O diecie w prelekcji pt. "ZdrowieJEMY” mówić będzie dietetyk Alicja Widera, a informacje na temat tego, jak samodzielnie sprawdzić swoje zdrowie przedstawi specjalista ds. medycyny laboratoryjnej American Heart of Poland Artur Gabrysiak.

Na uczestników spotkania oprócz prelekcji, dzięki którym zyskają cenną wiedzę i praktyczne wskazówki na temat zdrowia, czeka również możliwość skorzystania z bezpłatnych badań. Jak podkreślają słuchacze wykładów, jest to doskonała okazja, by od razu wdrożyć w życie nowe zdrowe nawyki i zadbać o podstawową profilaktykę.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych rezerwacji.

Klub Pacjenta w Mysłowicach. Bezpłatne porady medyczne i badania / fot. UM Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również