Wiadomości z Mysłowic

Kontrola przebywania osób bezdomnych

  • Dodano: 2021-12-03 06:30, aktualizacja: 2021-12-02 21:50

W związku ze zbliżającymi się niskimi temperaturami i okresem zimowym strażnicy rozpoczęli wzmożoną kontrole miejsc bytowania osób bezdomnych na terenie naszego miasta.

Strażnicy podczas patroli kontrolują opuszczone budynki, piwnice, pustostany, śmietniki i węzły ciepłownicze informując jednocześnie bezdomnych o udaniu się do noclegowni i ogrzewalni, oraz o możliwości uzyskaniu tam pomocy. Za ich zgodą podczas interwencji często są tam przewożeni przez nasze patrole.

Bezdomnych coraz częściej można w tym okresie spotkać na korytarzach budynków i bloków mieszkalnych bo właśnie w tych miejscach najczęściej takie osoby próbują przetrwać zimne noce.

Jak co roku zwiększa się ilość interwencji zgłaszanych przez mieszkańców bloków i kamienic i w związku z tym zgłaszamy się z prośbą aby nie pozostawać obojętnym wobec takich osób. Prosimy o przekazywanie im informacji, że mogą otrzymać pomoc i udać się do noclegowni. Oczywiście fakt bytowania bądź przebywania osób bezdomnych można zawsze zgłaszać do naszej jednostki jak również na Policję.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również