Wiadomości z Mysłowic

Mundurowi zabezpieczali niewybuch w Mysłowicach

  • Dodano: 2020-05-18 08:45, aktualizacja: 2020-05-18 09:06

W sobotnie popołudnie podczas prac ogrodowych mieszkaniec Mysłowic odkopał niewybuch o długości około 30 cm.

Na miejsce skierowano służby policyjne, straż pożarną oraz straż miejską. Mundurowi zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych, a z pobliskich domów ewakuowano 53 osoby.

Pocisk moździerzowy został wywieziony przez gliwickich saperów w niedzielę

W minioną sobotę (16.05.) około godziny 15.40 do dyżurnego mysłowickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji przy ul. Długiej odkopano prawdopodobnie niewybuch. Na miejsce skierowano wszystkie służby: policję, straż pożarną, a także funkcjonariuszy straży miejskiej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce odnalezienia niewybuchu przed dostępem osób postronnych. Ze względów bezpieczeństwa z pobliskich zabudowań ewakuowano w sumie 53 osoby. Przez całą noc miejsce tego zdarzenia było zabezpieczane przez policjantów, na zmianę ze strażnikami miejskimi. W niedzielę krótko po godzinie 9.00 moździerzowy pocisk został zabrany przez saperów z 6. batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach.

Policjanci przypominają jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

Zdjęcia: itvm.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również