Wiadomości z Mysłowic

Mysłowiccy kryminalni zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy!

  • Dodano: 2023-05-25 06:30, aktualizacja: 2023-05-25 06:39

Kryminalni z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z mundurowymi z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zatrzymali 58-latka, który posiadał znaczną ilość tytoniu oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Straty Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na 272 tysiące złotych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, grozi mu do 3 lat więzienia.

W efekcie wspólnych działań kryminalni z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zabezpieczyli znaczną ilość nielegalnego tytoniu i papierosów. W trakcie przeszukań stróże prawa zabezpieczyli około 4 kilogramów nielegalnego tytoniu oraz ponad 221 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku oszacowano wstępnie na ponad 272 tysiące złotych. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, 58-letniemu właścicielowi kontrabandy grożą nawet 3 lata więzienia i wysoka grzywna. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również