Wiadomości z Mysłowic

Mysłowice Alternatywnie - przed nami ostatni koncert tej edycji

  • Dodano: 2021-08-25 09:30

To już ostatni koncert w ramach tegorocznej edycji projektu Mysłowice Alternatywnie. Ostatni, ale za to jaki! Na scenie pojawi się zespół, który śmiało można nazwać legendą alternatywy, jednym z najważniejszych przedstawicieli polskiego indie-rocka. Mowa oczywiście o grupie Muchy!

Muchy debiutowały w 2007 roku albumem „Terroromans”, szturmem zdobywając świadomość branży muzycznej i słuchaczy w całym kraju. Zdobywając wiele nominacji i nagród stworzyli bezprecedensowe wówczas na polskie warunki zjawisko promocji zespołu w mediach społecznościowych i zyskali środowiskowy, niemal pokoleniowy wymiar.

Świetnie oceniana i szeroko komentowana muzyka zespołu, pozwoliła mu zagrać do dziś około 700 koncertów i wydać kolejnych 5 albumów – 3 płyty studyjne, muzykę do filmu i specjalny album koncertowy 
z Jarocina.

Dziś Muchy pozostają jedną najważniejszych formacji w Polskiej muzyce gitarowej XXI wieku, a utwory takie jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Galanteria”, „Przesilenie” czy „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” należą do kanonu polskiego rocka początków stulecia. Szczególnie w kontekście zakończenia działalności przez Hey, Comę, Lao Che i wielu innych, wyrastają na reprezentantów „ginącego” gatunku.

Ponadto Michał Wiraszko to dziś jeden z czołowych tekściarzy, piszący m.in. dla Krzysztofa Zalewskiego, Lady Pank, Ewy Farnej czy Rosalie, a sam Krzysztof Zalewski był także muzykiem zespołu w latach 2011 – 2014.
W lipcu 2021 nakładem wydawnictwa Kayax ukazał się nowy album Much. Na płycie usłyszymy 11 premierowych utworów i znakomitych gości: Kasię Nosowską, Monikę Borzym i Belę Komoszyńską,a także Jana Borysewicza, Pawła Krawczyka, Zbigniewa Krzywańskiego i Michała Kmieciaka.

Muchy w 2021 roku to:

  • Michał Wiraszko – śpiew, gitara;
  • Piotr Maciejewski – bas, klawisze, śpiew
  • Szymon Waliszewski – perkusja
  • Stefan Czerwiński – gitara, bas

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również