Wiadomości z Mysłowic

Mysłowice: Pożar mógł zmieść dom z powierzchni! W środku kilka butli gazowych! [WIDEO]

  • Dodano: 2020-11-16 08:30, aktualizacja: 2020-11-16 08:49

Pożar w Mysłowicach mógł doprowadzić do bardzo groźnego wybuchu. W Mysłowicach w płonącym domu jednorodzinnym domu znajdowało się kilka butli gazowych. Dopiero strażacy pomogli wyjść z budynku lokatorom, którzy najprawdopodobniej ognia nawet nie zauważyli.

ZOBACZ TAKŻE: Ogromny szpital COVIDowy powstaje w MCK w Katowicach!

Dwie osoby w podeszłym wieku trafiły do szpitala

Dwie osoby, które zostały ewakuowane z mieszkania i przekazane przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Dalsze nasze działania polegały na gaszeniu pożaru i przeszukiwaniu budynku pod kątem ewentualnej obecności innych osób. Na szczęście nikogo nie znaleziono. Z budynku podczas pożaru wyniesiono cztery 11-kilogramowe butle z gazem i jeden piecyk z butlą 11-kilogramową. Na szczęście, mimo tego, że były poddane działaniu ognia, nie uległy uszkodzeniu – mówi mł.bryg. Wojciech Chojnowski, KM PSP w Mysłowicach.

Budynek, w którym mieszka małżeństwo – 90-letni mężczyzna i 87-letnia kobieta – spalił się niemal całkowicie. Spłonęło pierwsze piętro i cały dach. Na miejscu był Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który ocenił straty. Na razie nie wiadomo, jak doszło do wybuchu pożaru. Przyczynę bada policja.

Google NewsSubskrybuj m-ce.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również