Wiadomości z Mysłowic

Mysłowice: Pożar mógł zmieść dom z powierzchni! W środku kilka butli gazowych! [WIDEO]

  • Dodano: 2020-11-16 08:30, aktualizacja: 2020-11-16 08:49

Pożar w Mysłowicach mógł doprowadzić do bardzo groźnego wybuchu. W Mysłowicach w płonącym domu jednorodzinnym domu znajdowało się kilka butli gazowych. Dopiero strażacy pomogli wyjść z budynku lokatorom, którzy najprawdopodobniej ognia nawet nie zauważyli.

ZOBACZ TAKŻE: Ogromny szpital COVIDowy powstaje w MCK w Katowicach!

Dwie osoby w podeszłym wieku trafiły do szpitala

Dwie osoby, które zostały ewakuowane z mieszkania i przekazane przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Dalsze nasze działania polegały na gaszeniu pożaru i przeszukiwaniu budynku pod kątem ewentualnej obecności innych osób. Na szczęście nikogo nie znaleziono. Z budynku podczas pożaru wyniesiono cztery 11-kilogramowe butle z gazem i jeden piecyk z butlą 11-kilogramową. Na szczęście, mimo tego, że były poddane działaniu ognia, nie uległy uszkodzeniu – mówi mł.bryg. Wojciech Chojnowski, KM PSP w Mysłowicach.

Budynek, w którym mieszka małżeństwo – 90-letni mężczyzna i 87-letnia kobieta – spalił się niemal całkowicie. Spłonęło pierwsze piętro i cały dach. Na miejscu był Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który ocenił straty. Na razie nie wiadomo, jak doszło do wybuchu pożaru. Przyczynę bada policja.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.