Wiadomości z Mysłowic

Niebawem ruszy termomodernizacja Miejskiego Ośrodka Kultury w Mysłowicach

  • Dodano: 2023-06-22 07:00, aktualizacja: 2023-06-21 23:03

Taśmy, zniszczona elewacja i gruz. Tak teraz mieszkańcom Mysłowic kojarzy się budynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Mysłowicach od strony ul. Strumieńskiego. Na szczęście już za chwilę teren budowy przejmie nowa firma, która dokończy to czego nie zrobił poprzedni wykonawca. 

Co z modernizacją MOK-u w Mysłowicach?

Termomodernizacja Miejskiego Ośrodka Kultury w Mysłowicach przeciąga się i co więcej na razie nie widać efektów, o których od początku była mowa. Jest to związane z zerwaniem umowy z wykonawcą, który podjął się prac. Powodów było przynajmniej kilkanaście, w tym m.in. brak dotrzymywania terminów, problemy z komunikacją z nadzorcą inwestycji, czy mówiąc krótko –  zwykła „fuszerka”. Po tym gdy MOK zerwał umowę z wykonawcą, należało przystąpić do inwentaryzacji dotychczasowych prac, tak jak to było w przypadku przebudowy linii tramwajowej nr 14 w mieście. 

– Trwało to wiele miesięcy, aby z powrotem przystąpić do przetargu. Dzisiaj z wielką radością oznajmiam, że budynek jeszcze w tym roku będzie zmodernizowany – komentuje Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic

Prace zostaną dokończone przez firmę Elbud z Bytomia

To jednak nie koniec dobrych informacji. Budynek nie tylko zyska nową elewację od strony ul. Strumieńskiego. Miejski Ośrodek Kultury w Mysłowicach znalazł dodatkowe pieniądze na remont wnętrz, stąd wyremontowane zostaną m.in. sale zajęciowe, pracowanie, toalety, czy korytarze. 

– Część pieniędzy mamy pozyskanych z ubezpieczenia, część udało nam się wygospodarować z środków przeznaczonych na termomodernizację – dodaje Michał Skiba, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Mysłowicach. 

Według nowej umowy, wszystkie prace powinny zakończyć się 20 listopada. Termomodernizacja Miejskiego Ośrodka Kultury w Mysłowicach wyniesie 1 843 37,24. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również