Wiadomości z Mysłowic

Nietrzeźwy kierowca chciał uniknąć policyjnej kontroli

  • Dodano: 2021-01-06 07:00, aktualizacja: 2021-01-05 18:35

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 32-letniego mysłowiczanina, który kierował volkswagenem będąc w stanie nietrzeźwości.

Przedwczoraj około godziny 19 policjanci z mysłowickiej drogówki na ul. Mikołowskiej chcieli zatrzymać do kontroli volkswagena. Kierujący nie zareagował na wydawane przez policjanta czerwonym światłem latarki polecenie do zatrzymania i pojechał w kierunku ul. Obrzeżnej Zachodniej. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim radiowozem z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Widok policyjnego radiowozu na sygnałach w lusterkach skłonił mężczyznę do zatrzymania. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Mysłowic.

Mężczyzna od razu przyznał policjantom, że chciał uniknąć kontroli ponieważ spożywał alkohol

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialny mysłowiczanin stanie teraz przed sądem. Za jazdę po pijanemu grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie też odpowiedzialności za próbę uniknięcia kontroli. Wykroczenie to zagrożone jest karą aresztu lub grzywny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również