Wiadomości z Mysłowic

Nietrzeźwy kierowca chciał uniknąć policyjnej kontroli

  • Dodano: 2021-01-06 07:00, aktualizacja: 2021-01-05 18:35

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 32-letniego mysłowiczanina, który kierował volkswagenem będąc w stanie nietrzeźwości.

Przedwczoraj około godziny 19 policjanci z mysłowickiej drogówki na ul. Mikołowskiej chcieli zatrzymać do kontroli volkswagena. Kierujący nie zareagował na wydawane przez policjanta czerwonym światłem latarki polecenie do zatrzymania i pojechał w kierunku ul. Obrzeżnej Zachodniej. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim radiowozem z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Widok policyjnego radiowozu na sygnałach w lusterkach skłonił mężczyznę do zatrzymania. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Mysłowic.

Mężczyzna od razu przyznał policjantom, że chciał uniknąć kontroli ponieważ spożywał alkohol

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialny mysłowiczanin stanie teraz przed sądem. Za jazdę po pijanemu grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie też odpowiedzialności za próbę uniknięcia kontroli. Wykroczenie to zagrożone jest karą aresztu lub grzywny.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.