Wiadomości z Mysłowic

Ogólnopolski zlot nauczycieli w Mysłowicach

  • Dodano: 2018-11-19 12:45

W dn. 26-27 października 2018 roku w Mysłowicach odbył się III Ogólnopolski Zjazd Nauczycieli ze Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Udział w nim wzięło wielu przedstawicieli szkół z całej Polski, a gośćmi specjalnymi byli: Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu Marek Michalak, a także mysłowiccy Kawalerowie Orderu Uśmiechu Adam Plackowski i Jolanta Grabowska-Markowska. Organizatorem i gospodarzem zlotu była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mysłowicach, która od lat angażuje się w szerzenie idei Orderu Uśmiechu, integrację środowiska najsłoneczniejszych szkół i placówek, a także inicjuje spotkania dzieci i dorosłych z Kawalerami. Spotkanie było świetną okazją do okazania budynku szkoły i prac uczniów (wiele gazetek ściennych dotyczących Orderu), wymiany doświadczeń między nauczycielami  z całej Polski oraz uzmysłowienia sobie jak wspaniałe działania mogą podejmować szkoły posiadające wyjątkowych patronów, a taką niewątpliwie jest mysłowicka Trójka. Co ciekawe, aż dwóch patronów szkoły pochodzi właśnie z  miasta Mysłowice.

W pierwszym dniu Zlotu  uczestnicy spotkali się z Adamem Plackowskim  -mysłowickim artystą plastykiem, wychowawcą dzieci i młodzieży, dyrektorem Muzeum. „Placek” dołączył do grona patronów Trójki niedawno - ceremonialny puchar soku cytrynowego wypił 28 września  tego roku podczas uroczystości w Hali Widowiskowo-Sportowej na Bończyku.

Wieczorem dla uczestników  Zlotu odbyło  się przyjęcie w EuroHotelu w Katowicach. Podczas drugiego dnia Zlotu uczestnicy odwiedzili Nikiszowiec - osiedle znajdujące  się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, które stanowiło tło filmów znanych reżyserów, np. Kazimierza Kuca, Lecha Majewskiego czy Janusza Kidawy Błońskiego. Uczestnicy odwiedzili  także Hospicjum Cordis i spotkali się z kolejną patronką Trójki z Mysłowic – Jolanta Grabowską- Markowską – lekarzem medycyny, pediatrą, od 1990 r. założycielką i prezesem Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis. W 2010 r. „Doktor Jola” została przyjęta do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu, a uczestnicy październikowego Zlotu mieli przyjemność wysłuchania jej wykładu, przyjrzenia się jej codziennej pracy i odebrania książek, które im sprezentowała. 

Zlot zakończył uroczysty obiad w Szkole Podstawowej nr 3 w Mysłowicach. Spotkanie dostarczyło uczestnikom i organizatorom radości i satysfakcji z podejmowanych działań dotyczących praw dziecka i Orderu Uśmiechu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również