Wiadomości z Mysłowic

Otwarty Plener Malarski na Rynku

  • Dodano: 2021-08-27 07:45, aktualizacja: 2021-08-26 11:07

Rynek to bardzo wdzięczna przestrzeń do fotografowania i filmowania. Architektura, kolory nieba i ludzie. A gdyby spróbować narysować rynek, namalować, pokazać go z perspektywy i przez pryzmat malarskiego widzenia? 29 sierpnia będzie ku temu okazja, ponieważ po raz pierwszy w historii ożywiania Rynku zorganizujemy Otwarty Plener Malarski, w którym wziąć mogą udział wszyscy, bez względu na wiek i umiejętności. Zachęcamy do wspólnej pracy twórczej i dobrej zabawy!

Program pleneru:

  • 12.00-12.15 Uroczyste otwarcie pleneru/przedstawienie koncepcji/wpisanie się na listę uczestników wydarzenia/rozdysponowanie materiałów plastycznych
  • 12.15-13:00 Wykład/prezentacja dotycząca architektury Rynku i Starego Miasta, miejsce: „Poczekalnia”, Rynek 17
  • 13.10-13.50 Pierwszy panel – szkic - szczegół architektoniczny/rozmowy i spacery po rynku w celu uchwycenia najciekawszych fragmentów architektury miejskiej.
  • 14.00–16.00 Drugi panel – pejzaż miejski/krótkie wprowadzenie/rozstawienie uczestników przy sztalugach/malowanie obrazów/dyskusje z uczestnikami/zachęcanie przechodniów do udziału w plenerze, który ma mieć charakter otwartego spotkania.
  • 16.30-17.30 Trzeci panel – mysłowicki rynek w przyszłości oczami najmłodszych/krótkie wprowadzenie 
  • w temat/ zachęcanie dzieci do malowania na kartkach A3 na specjalnie przymocowanych deseczkach/ po zakończonej pracy zestawienie wszystkich obrazów i ich autorów w jednym miejscu i pamiątkowe zdjęcie/ posumowanie twórczej aktywności dzieci.
  • 17.00–18.00 Czwarty panel - otwarty plener – artystyczne i nostalgiczne wizje – rynek mysłowicki/ technika dowolna: rysunek na kartonie, malarstwo akrylowe na płótnie/ podsumowanie i zakończenie.

Udział w plenerze jest bezpłatny. Organizator zapewnia wszystkie materiały.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również