Wiadomości z Mysłowic

Patrick The Pan zagra na mysłowickim Rynku!

  • Dodano: 2020-09-15 12:15

Powoli zbliżamy się do końca cyklu Mysłowice Alternatywnie. Przedostatnia sobota września na mysłowickim Rynku zapowiada się bardzo ciekawie.

Na scenie pojawi się wyjątkowy artysta – Patrick The Pan!

Patrick the Pan, czyli Piotr Madej, to krakowski artysta, kompozytor i tekściarz, swoje utwory również sam nagrywa i produkuje. Ze swoją muzyką, którą w przeciągu ostatnich lat utrwalił na trzech świetnie przyjętych przez media i publiczność albumach (wszystkich wydanych w prestiżowej wytwórni KAYAX), wystąpił na większości najważniejszych festiwali muzycznych w kraju takich jak Opener, OFF, Męskie Granie, czy myslowicki AlterFest. Nic dziwnego: takie połączenie kompozytorskiego talentu i wrażliwości często się nie zdarza. Patrick choć w jednej z piosenek śpiewa „od techno wolę ciszę lub jazz” nie boi się pokazywać na koncertach też zupełnej odwrotności tych słów. Razem ze swoim zespołem umiejętnie balansują między elektroniką i gitarowym graniem, choć nie brakuje momentów, w których Piotr zostaje sam na sam z pianinem. Wszystko zgrabnie spina wszechobecna w muzyce i tekstach melancholia, z którą Piotr romansuje od początków kariery.

Kiedy nie koncertuje jako Patrick lub jako muzyk koncertowy Dawida Podsiadły, Piotr działa prężnie jako producent dla innych artystów w swoim krakowskim studiu. Współpracował m.in. z: Pauliną Przybysz, Ralphem Kaminskim, Misią Furtak, Kaśką Sochacką, czy zespołem LOR.

Wydarzenie jest finansowane ze środków Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również