Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie dwóch dni akcji "Bezpieczny pieszy"

  • Dodano: 2023-01-23 06:30, aktualizacja: 2023-01-22 20:41

W dniach 12 i 17 stycznia mysłowicka drogówka prowadziła działania pn. "Bezpieczny Pieszy". Celem akcji była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze. W trakcie dwóch dni akcji mundurowi ujawnili w sumie aż 95 wykroczeń.

Podsumowanie policyjnej akcji

Policyjna akcja prowadzona była 12 i 17 stycznia, a jej celem była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze. W ramach akcji mundurowi obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne. 

Mundurowi prowadzili  również działania profilaktyczne skierowane do pieszych, rozdając odblaskowe torby oraz opaski, by poprawić ich bezpieczeństwo po zmroku. 

W trakcie działań mundurowi ujawnili w sumie 90 wykroczeń popełnionych przez kierujących względem niechronionych uczestników ruchu drogowego i 5 popełnionych przez pieszych. Najczęstszym wykroczeniem było przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Policjanci w trakcie działań nałożyli 76 mandatów karnych na kierujących i 5 na pieszego. W 7 przypadkach o winie kierujących będzie rozstrzygać sąd. 7 wykroczeń zakończyło się pouczeniem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również