Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie majowego weekendu

  • Dodano: 2020-05-04 12:00

Majowy weekend, choć inny niż zwykle, dla policjantów był okresem wytężonej służby.

Mundurowi dbali o bezpieczeństwa na drogach, a także kontrolowali przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej i osoby poddane kwarantannie. W trakcie minionego weekendu doszło tylko do 1 wypadku i 1 kolizji. Stróże prawa zatrzymali też 2 nietrzeźwych kierowców i jednego, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 51 km/h.

Majowy weekend to dla policjantów czas intensywnej pracy

Nie inaczej było podczas tegorocznej majówki, która choć inna niż zwykle, dla mundurowych stanowiła okres wytężonej służby i wzmożonej liczby patroli. Pomimo mniejszego ruchu na drogach, policjanci drogówki byli w pełnej gotowości. Nie było i nie ma bowiem przyzwolenia na nietrzeźwych kierujących, niebezpieczne zachowania i zbyt szybką jazdę. W trakcie minionego weekendu doszło do 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba i tylko 1 kolizji drogowej. Nie obyło się niestety bez pijanych kierowców. 1 maja, około 2.30 w nocy, na ul. Leśnej stróże prawa zatrzymali dwóch młodych, nieodpowiedzialnych mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę swoich samochodów pod wpływem alkoholu. Jak oświadczyli policjantom, chcieli się trochę pościgać. Mężczyźni w wieku 19 i 21 lat mieli w organizmach po 1,5 promila alkoholu. Młodzi mysłowiczanie "pożegnali" się już prawem jazdy, a za swoje zachowanie będą odpowiadać przed sądem. Grozi im wysoka grzywna, do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. W ręce mundurowych z drogówki wpadł także 22-letni mieszkaniec Sosnowca, który na ul. Obrzeżnej Północnej pędził seatem 101 km/h. Mężczyzna także stracił swoje prawo jazdy na 3 miesiące.

Tegoroczny weekend majowy to także nowe zadania dla policjantów, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Mundurowi kontrolowali m. in. stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej i osoby przebywające na kwarantannie. Stróże prawa sprawdzili łącznie 336 osób i nie stwierdzili rażących przypadków naruszenia kwarantanny, co świadczy o bardzo odpowiedzialnym zachowaniu mieszkańców naszego miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również