Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie sobotniej akcji "Motocykl i Quad"

  • Dodano: 2022-04-27 06:30, aktualizacja: 2022-04-26 22:35

W minioną sobotę uwaga policjantów ruchu drogowego skierowana była na kierujących motocyklami, szczególnie że pogoda zachęcała do wyjazdów.

Akcja "Motocykl i quad"

Priorytetem działań policjantów ruchu drogowego jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów przez wszystkich użytkowników dróg. Obecna pogoda coraz częściej sprzyja motocyklowym wyjazdom, a na drogach z każdym dniem jest coraz więcej jednośladów.

W celu poprawy bezpieczeństwa kierujących motocyklami policjanci mysłowickiej drogówki prowadzili w sobotę działania "Motocykl i quad". Ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem kierujących jednośladami oraz eliminowanie kierowców stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym swoją brawurową i agresywną jazdą. Policjanci odwiedzili również  mysłowicki rynek, gdzie spotykali się w tym dniu motocykliści, którym przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się jednośladem po drogach. Mundurowi sprawdzali też stan techniczny motocykli, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości. Na 15 skontrolowanych motocyklistów stróże prawa nie ujawnili żadnych nieprawidłowości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również