Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie wykładu dr Zdziechiewicz w mysłowickiej bibliotece

  • Dodano: 2023-03-17 07:45, aktualizacja: 2023-03-16 21:32

"Wisławy Szymborskiej twórczość poważna i niepoważna" - to tytuł wykładu dotyczącego polskiej poetki z Nagrodą Nobla, który wygłoszony został 15 marca dla członków Klubu Zaczytanego Seniora przez dr Alicję Zdziechiewicz w bibliotece przy ulicy Oświęcimskiej.

Podsumowanie wykładu

Wydarzenie zaakcentowało ustanowiony przez Senat rok 2023 jako Rok Wisławy Szymborskiej z okazji 100. rocznicy urodzin poetki. Wykład wzbogacony o bogatą prezentację multimedialną, odczytywane przez samą poetkę jej wiersze oraz fragmenty dokumentu poświęconego postaci noblistki

"Chwilami życie bywa znośne" - przedstawiła doktor nauk humanistycznych Alicja Zdziechiewicz, nauczycielka języka polskiego w II LO im. Powstańców Śląskich w Mysłowicach. Zawodowo filolog polski, z pasji kulturoznawca, badaczka i kolekcjonerka ciekawostek, starych przepisów, recept i kuriozów oraz autorka książek: "Staropolskie polowanie na czarownice", "O czym nie mówią nam poloniści" czy "Paryżanin na Śląsku czyli Aleksander Dumas w Mysłowicach". Po wykładzie był czas na krótkie warsztaty z pisania rymowanek dla dużych dzieci, podziękowania i wspólne zdjęcia.

Podsumowanie wykładu dr Zdziechiewicz w mysłowickiej bibliotece / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również