Wiadomości z Mysłowic

Policjanci doskonalili umiejętności strzeleckie

  • Dodano: 2022-03-28 06:30, aktualizacja: 2022-03-27 18:23

Mysłowiccy policjanci regularnie przechodzą szkolenia pod okiem wykwalifikowanych instruktorów strzelectwa. Dzisiaj na strzelnicy w Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu odbyli kolejny trening.

Mysłowiccy policjanci przeszli dziś kolejny etap zajęć strzeleckich, które odbywają się na strzelnicy w Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu. Podczas prowadzonych szkoleń mundurowi, którzy w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo i porządek publiczny mieszkańców naszego miasta, weryfikowali swoje umiejętności strzelania z broni krótkiej.

Regularne ćwiczenia są podstawą

Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie oraz doskonalenie kunsztu posługiwania się bronią palną. Służba policyjna to nie tylko patrolowanie ulic, ściganie przestępców czy dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, ale również posiadanie i doskonalenie umiejętności strzeleckich. Każdy mundurowy ma świadomość, że wychodząc na służbę, może napotkać sytuację, w której będzie musiał sięgnąć po ostateczny środek przymusu – broń palną. Liczy się wtedy opanowanie, celność i szybkość reakcji. Dlatego tak ważna jest umiejętność bezpiecznego posługiwania się bronią, którą cyklicznie musi ćwiczyć każdy stróż prawa. Wszystkie szkolenia przeprowadzane są pod czujnym okiem policyjnych instruktorów.

WIDEO

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również