Wiadomości z Mysłowic

Potrąciła pieszą i uciekła. Została zatrzymana dzięki świadkowi

  • Dodano: 2022-02-10 07:00, aktualizacja: 2022-02-09 19:36

Mysłowiccy policjanci już kilka godzin po zdarzeniu ustalili, a następnie zatrzymali sprawcę potrącenia kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Oświęcimskiej.

W ubiegły poniedziałek o godzinie 7.00 na ulicy Oświęcimskiej doszło do groźnego potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący białym samochodem dostawczym potrącił 81-latkę z Mysłowic, po czym odjechał w kierunku dzielnicy Brzęczkowice, nie udzielając jej pomocy. Ranna kobieta trafiła do szpitala. Policjanci zabezpieczyli nagrania z pobliskich kamer oraz szukali świadków wypadku. W namierzeniu sprawcy pomogła kobieta, która po informacji umieszczonej w mediach, zadzwoniła do jednego z mysłowickich policjantów i poinformowała, że widziała całe zajście.

Kobieta opisała dokładnie samochód, którym poruszał się sprawca oraz przekazała inne, bardzo cenne informacje. Pozwoliły one mysłowickim kryminalnym ustalić markę samochodu i dotrzeć do kobiety, która go prowadziła. Zatrzymana 22-latka z Jaworzna nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego nie udzieliła pomocy poszkodowanej. Prokurator objął kobietę policyjnym dozorem.

Wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również