Wiadomości z Mysłowic

Przed nami konkurs "Mysłowice moich marzeń"

  • Dodano: 2022-04-14 07:00, aktualizacja: 2022-04-13 21:08

Z myślą o przedszkolakach oraz uczniach szkół podstawowych ogłoszony został konkurs plastyczny i poetycki pod hasłem "Mysłowice – moje miasto, moje ulubione miejsce”.

Kolejny konkurs miasta

Konkurs zorganizowano przy współpracy Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice oraz Młodzieżowego Domu Kultury

Konkurs plastyczny organizowany jest w dwóch kategoriach i skierowany jest do mysłowickich przedszkolaków – I kategoria oraz uczniów mysłowickich szkół podstawowych (klasy I-III) – II kategoria. Tematyka prac ma być związana z miastem Mysłowice. Hasło przewodnie konkursu plastycznego brzmi "Mysłowice – moje miasto, moje ulubione miejsce”. Technika prac dowolna (np. rysunek, obraz, wyklejanka, wydzieranka itp.).

Natomiast konkurs poetycki skierowany jest do uczniów mysłowickich szkół podstawowych (klas IV-VII). Udział w konkursie polega na napisaniu wiersza o Mysłowicach. Długość wiersza nie ma znaczenia, a każdy uczestnik może zgłosić tylko 1 wiersz.

Prace należy dostarczać do 24 maja 2022 r. do Kancelarii Prezydenta Miasta Mysłowice, ul. Powstańców 1, 41 – 400 Mysłowice.

Zdobywcy miejsc I, II i III zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi 5 czerwca br. podczas uroczystego podsumowania konkursu i spotkania z Prezydentem Miasta Mysłowice w Parku Słupna podczas Dnia Dziecka i Organizacji Pozarządowych. Ponadto zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Mysłowicach.

Patronat Honorowy nad konkursem objął Dariusz Wójtowicz – Prezydent Miasta Mysłowice.

Przed nami konkurs "Mysłowice moich marzeń" / fot. UM Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również