Wiadomości z Mysłowic

Rowerowa Stolica Polski – Wystartowaliśmy!

  • Dodano: 2021-06-02 07:00, aktualizacja: 2021-06-01 20:57

30 dni rywalizacji, 53 miasta, ponad 20 tys. uczestników – właśnie rozpoczęła się trzecia edycja ogólnopolskiej zabawy, która wyłoni Rowerową Stolicę Polski 2021.

Do wspólnego kręcenia kilometrów zaprasza miasto Bydgoszcz – organizator wydarzenia

Aby dołączyć do zabawy wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację AKTYWNE MIASTA. Kolejnym krokiem jest wybranie Miasta, dla którego chcemy kręcić kilometry oraz grupy, z którą się identyfikujemy. Zapraszamy do aktywnego udziału w zabawie i zgłaszania nowych grup do koordynatorów w miastach. Zaproście znajomych, rodziny, sąsiadów i wspólnie wyruszcie na rowerowe szlaki. 

Do udziału w zabawie oficjalnie przystąpiły:

Biała Podlaska, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz  (Metropolia Bydgoszcz), Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Kołobrzeg, Koszalin, Kraków, Krosno, Leszno, Łomża, Mysłowice, Nowa Sól, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piekary Śląskie, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Skarżysko-Kamienna, Skierniewice, Słupsk, Sopot, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Świętochłowice, Tarnów, Toruń, Tychy, Włocławek i Żory.

Ideą przewodnią projektu jest aktywność fizyczna i dobra zabawa

Jednakże nie zapominamy o nagradzaniu najbardziej zaangażowanych. Na zwycięskie miasto czeka puchar, który od dwóch lat jest w rękach Nowej Soli - zwycięzcy dwóch poprzednich edycji. Puchary trafią również do miast – liderów w klasyfikacji miast pod względem liczby ludności. Z kolei, trzy pierwsze miasta w rankingu rywalizacji otrzymają stacje naprawcze.

Na rowerzystów czekają też nagrody indywidualne, gwarantowane nagrody w klasyfikacji ogólnopolskiej oraz nagrody przygotowane przez organizatorów lokalnych. Dodatkowo zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przy współudziale naszych sponsorów na profilach społecznościowych Rowerowej Stolicy Polski (Facebook, Instagram).

Przez najbliższe 30 dni każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją będzie się liczył w rywalizacji miast. Tak więc wskakujemy na rowery, uruchamiamy aplikację i zbieramy kilometry dla swoich miast. Nie zapominajmy przy tym o zasadach bezpieczeństwa i zdrowej rywalizacji.  Bawcie się dobrze. Do zobaczenia na rowerowych szlakach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również