Wiadomości z Mysłowic

Spotkania Policji z młodzieżą w ramach akcji "Kibic Fair Play"

  • Dodano: 2019-01-31 13:15

Policjanci kontynuują spotkania z młodzieżą w ramach akcji "Kibic Fair Play". Wczoraj odwiedzili ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Mysłowicach. Na spotkaniach mundurowi poruszają zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas imprez masowych, w szczególności meczów piłki nożnej. Podstawą do dyskusji z uczniami jest film profilaktyczny "Kibic".

Policja przypomniała zasady prawidłowego kibicowania

Mysłowiccy policjanci kontynuują cykl prelekcji w ramach akcji "Kibic Fair Play", które przeprowadzane są w mysłowickich placówkach oświatowych. Wczoraj mundurowi odwiedzili ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Mysłowicach. W trakcie spotkania omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem imprez masowych i przypomniano o odpowiedzialności karnej związanej z nieprzestrzeganiem prawa, w szczególności Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Został również zaprezentowany film profilaktyczny, promujący zasady prawidłowego kibicowania. Na prelekcjach omówiono także pojęcie asertywności, zasad fair play oraz psychologii tłumu. Policjanci rozmawiali także z uczniami o bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii zimowych.

Prowadzone działania profilaktyczne mają za zadanie ograniczenie postaw chuligańskich występujących na trybunach aren sportowych, propagować ideę fair play oraz umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w życiu społecznym. Mundurowi podczas spotkań wpajają te właściwe zachowania i przestrzegają przed pochopnymi decyzjami, które mogą skutkować łamaniem prawa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również