Wiadomości z Mysłowic

Spotkanie z poezją H. Poświatowskiej dla seniorów. Spotkanie w mysłowickiej bibliotece

  • Dodano: 2022-11-11 06:30, aktualizacja: 2022-11-10 23:20

Piękna dziewczyna tańcząca ze śmiercią - to hasło przewodnie spotkania poetyckiego poświęconego twórczości Haliny Poświatowskiej, które odbyło się w filii bibliotecznej nr 9 w Kosztowach.

Uczta duchowa w bibliotece

Inspiracją do zorganizowania spotkania była 55. rocznica śmierci poetki, a także potrzeba serca tych, którzy kochają poezję. Bibliotekarki przygotowały montaż literacki, na który składały się liryki oraz najważniejsze fakty z bogatego życiorysu tej żyjącej zaledwie 32 lata poetki.

W imprezie uczestniczyły Panie z kosztowskiego Klubu Seniora, które także czytały wybrane przez siebie wiersze niezapomnianej "Haśki". Spotkanie było nie tylko ucztą duchową, ale także stało się przyczynkiem do refleksji nad ulotnością życia, przemijaniem oraz siłą miłości.

Spotkanie z poezją H. Poświatowskiej dla seniorów. Spotkanie w mysłowickiej bibliotece / fot. MBP

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ania

    Super moja babcia też uczestniczy w zajęciach a druga babcia w Poznaniu. Ostatnio mieli ciekawe warsztaty, które Konopna farmacja przeprowadziła, o tym, żeby nie bać się naszych Polskich konopi bo są dobre na różne dolegliwości. Obie babcie sa zadowolone, że mogą brać udział w takich zajęciach czy to poezja czy o zdrowiu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również