Wiadomości z Mysłowic

Teatr Młodego Widza/Niech Żyje Rynek - Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza

  • Dodano: 2021-06-30 07:00, aktualizacja: 2021-06-29 12:29

Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich miłośników kultury do Teatru Młodego Widza i nie tylko.

11 lipca 2021 r., 
godz. 15:00

Najpiękniejsze niedziele na Rynku to niedziele familijne. Spieszymy zatem poinformować, że już 11 lipca serce miasta ożyje dzięki sztuce teatralnej i animacjom dla dzieci. Do współpracy zaprosiliśmy Teatr Gry i Ludzie oraz Lufcik na Korbkę. Ten pierwszy zapanuje na scenie ze swoim przedstawieniem „Mama bohatera”; drugi zaś będzie bawił pociechy 2-godzinnym blokiem animacji tuż po spektaklu. 

"Mama bohatera" to opowieść o relacji dziecka z rodzicem - o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka. Spektakl realizowany jest w planie żywym i lalkowym. Oryginalny tekst picturebooka duetu autorskiego Roberto Malo i Francisco Javiera Mateo został napisany od nowa, rozbudowany, poszerzony o kilka epizodów oraz wzbogacony piosenkami. Cała historia jest zagrana, opowiedziana i zaśpiewana.

W warstwie plastycznej, współpraca z Alicją Kocurek, ilustratorką i autorką scenografii, gwarantuje stworzenie nowej jakości: formy odpowiedniej dla teatralnej adaptacji, ale też głęboko osadzonej w sztuce ilustrowania, sztuce przekładania opowieści na obraz. Głównym elementem organizującym przestrzeń gry jest spódnica tytułowej mamy bohatera. W niej skrywać się będą światy i przestrzenie. Z niej wszystko będzie się wyłaniać i do niej powracać. Spódnica będzie zamkową górą, to znów jej wnętrze otworzy się, by ukazać pałacowe komnaty. Na jakiś czas zniknie, rozpadnie się na elementy tworzące jakiś krajobraz, by po chwili znów powrócić do swej właściwej funkcji, stając się częścią garderoby. To swoiste uniwersum przechodzić będzie kolejne metamorfozy, pobudzając wyobraźnię widza i za każdym razem zaskakując go prostotą w budowaniu skojarzeń i iluzji.

  • Reżyseria: Maciej Nogieć, Bartosz Socha
  • Muzyka: Kamil Zawiślak
  • Występują: Beata Zawiślak. Bartosz Socha, Szymon Strużek
  • Scenografia: Alicja Kocurek, Maciej Nogieć 
  • Scenariusz i teksty piosenek: Maciej Nogieć
  • Kostiumy Dorota Hyla
  • Plakat: Alicja Kocurek
  • Choreografia: Radekosław Lis
  • Realizacja dźwięku i światła: Beniamin Lediński

Czas trwania: około 50 minut. Po spektaklu zapraszamy na zabawy i warsztaty z Teatrem Lufcik na Korbkę.

Teatr Młodego Widza/Niech Żyje Rynek - Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza / fot. MOK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również