Wiadomości z Mysłowic

Telefon alarmowy: po wielu próbach dyżurnemu udało się ustalić położenie zagrożonego

  • Dodano: 2023-07-11 09:15

Wczoraj, na numer alarmowy zadzwonił zdezorientowany mężczyzna, który twierdził, że jego życie jest zagrożone, jednak na początku nie chciał podać swojej lokalizacji. W trakcie rozmowy telefonicznej Dyżurny mysłowickiej komendy namówił 34-latka z Sosnowca, by ten podał mu, gdzie przebywa. Mężczyzna został odnaleziony przez patrol prewencji, a następnie przekazany załodze ratownictwa medycznego.

Ustalenie położenia zagrożonego 

Wczoraj, około godziny 12:15  na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że jest w lesie, padł ofiarą pobicia i obawia się o swoje życie, po czym się rozłączył. Po kilku próbach nawiązania kontaktu Dyżurnemu mysłowickiej jednostki udało się dodzwonić do mężczyzny, jednak ten na początku nie chciał podać swojego położenia. Asp. szt. Piotr Wyczesany natychmiast wysłał patrole w rejon miejsca, skąd logował się telefon 34-latka, cały czas utrzymując z nim kontakt telefoniczny.

Sprawny ratunek dzięki doświadczeniu 

Po trwającej 20 minut rozmowie dyżurny ustalił od mężczyzny dokładne miejsce jego przebywania. Mieszkańca Sosnowca odnalazł w rejonie Słupnej patrol prewencji, który udzielił mu pomocy, a następnie przekazał go ratownikom medycznym. Dzięki doświadczeniu Oficera Dyżurnego mężczyzna trafił na czas do szpitala, gdzie udzielona została mu pomoc. 


Źródło: Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również