Wiadomości z Mysłowic

Utrudnienia w ruchu w trakcie Tour de Pologne

  • Dodano: 2021-08-05 07:00, aktualizacja: 2021-08-04 21:40

15 sierpnia przez teren naszego miasta przejedzie 7 etap 78. Tour de Pologne.

W związku z tym podczas przejazdu kolarzy należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej wykaz miejsc, w których wystąpią utrudnienia na terenie Mysłowic.

15.08.2021

ETAP 7 – Zabrze – Kraków / 145 km

Start ostatniego etapu 78. Tour de Pologne zaplanowano w Zabrzu. Kolarze przejadą z województwa śląskiego do województwa małopolskiego. Ciekawy etap dla sprinterów, z finiszem na krakowskich Błoniach. Inaczej niż w ubiegłych latach – runda powiększona. W Łaziskach kolarze powalczą o Premię Górską PZU III kategorii. Na czterdziestym kilometrze po starcie do zdobycia Premia Lotna LOTTO upamiętniającą rocznicę strajku w Kopalni Piast a na 65 kilometrze do mety Premia specjalna z okazji Jubileuszu 65-lecia

Przebieg trasy: Start - Zabrze (15:20) - Przyszowice - Ornontowice - Łaziska Górne - Wyry - Katowice (16:13) - Mysłowice - Lędziny - Chełm Śląski (16:43) ----> dalsza trasa przebiega przez województwo małopolskie aż do mety w Krakowie.

W Mysłowicach trasa wyścigu przebiegać będzie ulicami:

  • Kopalniana,
  • Piastów Śląskich,
  • Murckowska.

Na czas przejazdu wyścigu kolarskiego ruch na trasach zostanie całkowicie zamknięty. Apeluje się do wszystkich osób korzystających z dróg o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom osób kierujących ruchem i zachowanie szczególnej ostrożności.

Więcej informacji na temat wyścigu na stronie organizatora https://www.tourdepologne.pl.

Utrudnienia w ruchu w trakcie Tour de Pologne / fot. KMP Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również