Wiadomości z Mysłowic

Uwaga! w nocy znów będzie mocno wiać - IMGW ostrzega przed wichurą

  • Dodano: 2019-03-15 14:00

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o zagrożeniu pogodowym występującym na terenie południowej i zachodniej Polski - dziś w nocy można spodziewać się silnych wiatrów!

Silny wiatr może występować od piątku 15.03 od godziny 23:00 do soboty 16.03 do godziny 13:00!

Wichura z zeszłego tygodnia mocno dała się we znaki mieszkańcom naszego miasta - niestety, pojawiło się realne zagrożenie, że tej nocy znów powieje bardzo silny wiatr. Póki co jest to pierwszy stopień zagrożenia pogodowego, a to oznacza, że: 

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. - czytamy na stronie IMGW

W województwie zachodniopomorskim sprawa jest jeszcze poważniejsza, bo tam ogłoszono 2 stopień zagrożenia pogodowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.