Wiadomości z Mysłowic

XVI Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego oraz kolejne warsztaty w MOK-u

  • Dodano: 2021-02-04 06:30, aktualizacja: 2021-02-03 18:14

Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną dawkę wydarzeń.

XVI Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego "Open-closed - forum środowisk kreatywnych"

Kiedy pójdziemy do kina? Na koncert, do teatru, na balet, na jogę... Miejsca można mnożyć, bo żywa kultura śpi. W zamknięciu. Upominamy się o nią, dołączając do wciąż powtarzanych pytań o to: KIEDY? Bo dlaczego nie teraz? Jeśli najmłodsi uczniowie wrócili do szkół, jeśli możemy gromadzić się w kościołach, sklepach i galeriach handlowych, jeśli prywatne szkoły tańca i kluby sportowe prowadzą zajęcia ruchowe... To dlaczego, w reżimie sanitarnym, nie mogą działać instytucje kultury, kina i teatry?

Środowiska kreatywne są w zapaści i nie ma żadnej gwarancji, że prędzej niż później to się zakończy. Nikt w sytuacji pandemicznej nie da odpowiedzi na pytanie, kiedy to wszystko się skończy. 
Co zatem robić? Jak wyjść z tego dołka? Jak można wzajemnie wspierać się w środowisku twórców, animatorów, edukatorów, menadżerów? Czy konieczna jest redefinicja działalności kulturalnej? Czy możemy ocalić edukację kulturalną, która jest procesem wieloletnim?
Bez narzekania, nie pesymistycznie, lecz realistycznie i z nadzieją postaramy się odpowiedzieć na te pytania w gronie ludzi kultury - ekspertów i praktyków.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Forum i dyskusji. 

Aby wziąć udział w wydarzeniu, nie trzeba się rejestrować, wystarczy tylko polubić profile organizatorów Forum na facebooku i włączyć transmisję 17 lutego br. o godz. 11:00.

Harmonogram Forum / środa, 17 lutego

11:00 Otwarcie Forum / Stanowisko Stowarzyszenia Forum Kraków w sprawie zamknięcia instytucji kultury w związku z przeciwdziałaniem rozwojowi pandemii COVID-19, związane z działalnością Zespołu Antykryzysowego przy Ministrze Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu: Michał Skiba – MOK Mysłowice, Anna Michalak-Pawłowska – Stowarzyszenie Forum Kraków.

11:10 Debata "Open-closed - forum środowisk kreatywnych" - udział wezmą: Anna Michalak-Pawłowska – Stowarzyszenie Forum Kraków, Piotr Knaś – Małopolski Instytut Kultury, Jacek Gralczyk – Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej w Warszawie, Jakub Pudełko - Dyrektor Kina "Zacisze" w Piekarach Śląskich, Bartek Borowicz - właściciel Agencji Borówka Music, organizator koncertów, dziennikarz. Prowadzenie: Aneta Chwalba - dziennikarka TVP 3.

12:00 Dyskusja z publicznością na facebooku.

Organizatorami Forum są: Mysłowicki Ośrodek Kultury i Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Forum Kraków - samorządne, dobrowolne i trwałe zrzeszenie osób działających na rzecz animacji kultury. 

Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego to inicjatywa konsolidująca środowisko animatorów kultury w naszym regionie. Nasze priorytety to: wymiana dobrych praktyk, integracja środowiska i edukacja. Forum jest kontynuacją idei spotkań animatorów kultury z terenu województwa śląskiego.

Warsztaty on-line na żywo // ozdoba retro // walentynkowy upominek

Zapraszamy na kolejne warsztaty on-line! 
Wtorek, 9.02.2021, g. 17:30 „Ozdoba w decoupage’u ze starej książki – obrazek retro”
Jeśli jesteście fanami ozdób w stylu retro z pewnością zainteresują Was te warsztaty. To ciekawy pomysł jak z pozornie niepotrzebnych już rzeczy – starych książek i serwetek przygotować bardzo oryginalne ozdoby! Dekorować możemy zarówno przedmioty przestrzenne, jak i powierzchnie płaskie – sklejkę, czy małą deseczkę. Podczas warsztatów poznacie także tajniki decoupage’u, co może być początkiem naprawdę ciekawej przygody i być może zaszczepi to w niejednym z Was nową pasję. Zajęcia prowadzić będzie Beata Jamrocha.
Potrzebne materiały: pistolet i klej na gorąco, lakier akrylowy wodny bezbarwny (forma kleju oraz lakieru), pożółkłe kartki ze starej książki (może być gazeta), sznurek konopny – pakowy, podstawka do obrazka – sklejka, serwetka z ulubionym wzorem, miękki pędzel.

Czwartek, 11.02.2021, g. 17:30 "Walentynkowy upominek"

Z okazji zbliżających się Walentynek postanowiliśmy pokazać Wam, jak wykonać prostą ozdobę-upominek, która z pewnością ucieszy kogoś bliskiego Waszemu sercu. Możecie obdarować nim kogo chcecie – sympatię, przyjaciela, mamę, babcię, a może ukochanego wujka? Wszyscy wiemy, że własnoręcznie wykonane prezenty cieszą najbardziej, zatem przygotujcie się do wspaniałej zabawy i wykonajcie z nami Walentynkowe serduszko! Naszą prowadzącą walentynką będzie tym razem Iwona Matysiak.
Materiały: klej magik, 2 kwadraty z kartonu 20 cm/20cm, koronka lub materiał bawełniany z kolorowym nadrukiem, ozdobny sznureczek 0,5 m, wstążeczka 0,5 mm kolor czerwony, czerwony filc, drut aluminiowy czerwony lub złoty grubość 1,5 mm, koralik perełka, pistolet, klej na gorąco.

XVI Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego oraz kolejne warsztaty w MOK-u

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.